اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

 ۱۶۰۰۰ زائر پیاده در راه مشهد

کد خبر : 48835

۱۶هزار زایر پیاده در قالب ۱۰۸ کاروان از استان های مازندران گلستان و خراسان شمالی و خراسان جنوبی عازم مشهد شدند.

به گزارش صبح مشهد، حسین رضائی سخنگو جمعیت خدمتگزار زایرین پیاده امام رضا علیه السلام با اعلام این مطلب افزود ؛ از این تعداد ۴۵۰۰ نفراز خراسان جنوبی شهرهای سربیشه /زیرکوه /قاین / خوسف / و دو کاروان ۷۵ نفر از گناباد و ۳۵ کاروان از شهرهای زاوه رشتخوار، خلیل اباد، خوشاب، جوین داورزن و سبزوار به تعداد ۳۵۰۰ نفر و مابقی از استانهای شمالی کشور و خراسان شمالی و شاهرود هستند.

رضائی افزود ؛ ۳۵ ایستگاه صلواتی در محورهای خراسان جنوبی و ۱۵ ایستگاه صلواتی در گلستان و ۴۵ ایستگاه در خراسان شمالی فعال شدند وی گفت ؛باهمت خیرین در قوچان ۳۵ ایستگاه صلواتی در مسیر شیروان تا قوچان فعال و به زائران پیاده خدمت رسانی مینمایند.

رضائی گفت ؛ به مدیران کاروان‌ها توصیه شده حتما به فرامین پلیس راه توجه کرده و از شانه خاکی جاده عبور کنند و بهمین منظور انتظامات کاروان‌ها که با لباس مخصوص مشخص شدند هدایت کاروان ها را بعهده دارند. وی خدمات ایستگاهها صلواتی را در حوزه خدمات رفاهی، درمانی و اسکان و فرهنگی تعریف و گفت در هر ۳۰ کیلومتر یک ایستگاه خواب شبانه وجود دارد، وی گفت علاوه بر حضور گروهها هلال احمر و امبولانس در ایستگاهها بزرگ، واحد های امداد خودرو در ۷۰ ایستگاه در کل محورهای منتهی به مشهد مستقر که علاوه برخدمت به زائران سواره، به وسائط نقلیه کاروان‌ها پیاده که با مجوز همراه کاروان هستند نیز خدمت رسانی خواهند نمود.

رضائی از کلیه زایرین پیاده خواست با ثبت نام در سایت بیمه زایرین پیاده از خدمات بیمه ای ایجاد شده استفاده نمایند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن