اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

اجلاس شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور در مشهد مقدس برگزار می شود

کد خبر : 48732

پوستر اجلاس شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور با حضور جمعی از مسوولان خراسان رضوی روز سه‌شنبه طی آیینی در مشهد رونمایی شد.

به گزارش صبح مشهد، رییس سازمان بسیج حقوقدانان و وکلای خراسان رضوی در این آیین به خبرنگاران گفت: اجلاس شهدای حقوقی شرق و جنوب شرق کشور، پنجم مهرماه با حضور مسوولان قوای سه گانه در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می شود.

احمد فدوی افزود: این اجلاس ۸۰ شهید استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان و هرمزگان را شامل می شود که در دوران پرافتخار دفاع مقدس، دفاع از حرم اهل بیت و تامین امنیت کشور جان پاک خود را تقدیم انقلاب کرده اند.

وی ادامه داد: شناساندن، تکریم و بیان جایگاه شهدای حقوقی از جمله اهداف برگزاری این اجلاس است که اغلب این شهدای شناسایی مربوط به استان خراسان رضوی هستند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی گفت: یکی از برنامه‌های مهمی که در حاشیه این اجلاس برگزار خواهد شد، پویش آزادسازی تعدادی زندانی خواهد بود.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی نیز اظهار داشت: در ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا شکی نیست و باید هر چه می‌توانیم برای تقویت اعتقادات و باورها تلاش کنیم.

سیدامیر مرتضوی با بیان اینکه قوه قضاییه نیز شهدای عالی مقامی دارد، افزود: شهید بهشتی، لاجوردی، قدوسی و قانع از جمله شهدای حقوقی این قوه هستند.

وی اظهار داشت: این اجلاس با توجه به اینکه در هفته دفاع مقدس و دهه آخر ماه صفر برگزار می شود، بسیار ارزشمند است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: اگر دستگاهها و سازمانها با منویات رهبر معظم انقلاب همراه و همسو باشند می‌توانیم بدون مشکل به اهدافی که داریم، برسیم.

سازمان بسیج حقوقدانان کشور ۵۶۲ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن