اسلاید شواقتصادیشهری

کمیسیون گردشگری ایران نگاه ویژه‌ای به رفع مشکلات فعالان حوزه گردشگری دارد

کد خبر : 47374

رئیس کمیته مناطق نمونه تفریحی اقامتی کمیسیون گردشگری ایران گفت:دراین کمیسیون به مناطق نمونه گردشگری،تفریحی واقامتی کشور و معضلات و مشکلاتی که دارند در بحث مجوزها و جذب گردشگر، نوع قراردادهای پیمانکاران نگاه ویژه خواهد شد.

به گزارش صبح مشهد، امیر سارخانی بهره بردار فاز یک مجموعه گردشگری چالیدره شهرستان طرقبه و شاندیز که در حاشیه نشست آب و گردشگری از سوی علی‌اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران به عنوان رئیس کمیته مناطق نمونه تفریحی اقامتی کمیسیون گردشگری ایران منصوب شده است درجمع خبرنکاران اظهارداشت: ۳۳منطقه نمونه گردشگری محلی،استانی،ملی و بین‌المللی در خراسان رضوی داریم که این مناطق شامل ۳ ناحیه بین المللی،۵ منطقه ملی، ۲۱منطقه استانی و ۴منطقه محلی است.

وی افزود:مشهد از همه شهرهای ایران متمایز است چون علاوه بر جمعیت بیش از ۳/۵میلیون نفر مجاور، باید نیازهای میلیون‌ها زائر را نیز پاسخگو باشد لذا مناطق نمونه گردشگری در کنار مراکز تجاری و پارک‌های آبی، می‌تواند ضلع دیگر مراکز گذران اوقات فراغت در مشهد باشند البته مناطق نمونه گردشگری ابتدا باید از شرایطی مانند توجیه سرمایه گذاری، جذب گردشگر و جاذبه‌های مختلف برخوردار شوند.

سارخانی تصریح کرد:بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ منطقه بوم‌گردی معرفی نشده در ایران وجود دارد که اگر این مناطق در کنار مناطق نمونه گردشگری به خوبی معرفی شوند می‌توانند گردشگران زیادی را از جای جای دنیا برای سفر به ایران تشویق کنند.

رئیس کمیته مناطق نمونه تفریحی اقامتی کمیسیون گردشگری ایران عنوان کرد: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران با ۱۶ کمیته تخصصی فعال در حوزه‌های مختلف دارای ۳۲۳ تشکل استانی، ۳۴ اتاق بازرگانی استانی، ۳۸ اتاق بازرگانی بین‌المللی و ۲۱۴ تشکل ملی است.

وی خاطرنشان کرد:در این کمیسیون به مناطق نمونه گردشگری،تفریحی واقامتی کشور و معضلات و مشکلاتی که دارند در بحث مجوزها و جذب گردشگر، نوع قراردادهای پیمانکاران و … نگاه ویژه خواهد شد و در خراسان رضوی نیز بحث اینکه بسیاری از افرادی که مجوزهایشان در دوران کرونا باطل و یا تعطیل شده است کمک کنیم تا مجدد شروع به کار کنند.

سارخانی اظهارداشت:باید بحث گردشگری که وارد خراسان رضوی و مشهد می‌شوند اقامتشان را در کنار وجود بارگاه منور رضوی و مناطق گردشگری طولانی تر کنیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن