اسلاید شوپایتخت فرهنگ اسلامی

وزیر ارشاد در مشهد: چشم‌انداز جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) گسترش معارف رضوی در سراسر جهان باشد

کد خبر : 47105

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر گسترش جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: امید است در سال‌های آینده جشنواره فراتر از مرزها رفته و به گسترش معارف رضوی در سراسر جهان بپردازد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از تسنیم ، محمد مهدی اسماعیلی شامگاه امروز در مراسم اختتامیه نوزدهمین و افتتاحیه بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) که در محل تالار قدس کتابخانه مرکزی‌ آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) فرصت مغتنمی‌ برای ابراز ارادت همه مشتاقان به ساحت قدسی رضوی است و در سال‌های پیشین برگزاری این جشنواره شاهد سیل عواطفی هستیم که به سمت امام رئوف آمده است.

وی افزود: امروز جامعه دینی کشور پر از ابراز عشق و عاطفه به امام رضا است. یکی از نمودهای عینی آن نیز جشنواره کتاب رضوی در شیراز بود که با حضور بیش از یک میلیون و ۲۷ هزار نفر شرکت کننده برگزار و بار دیگر ادعاهایی که نسبت به کم انگیزه شدن مردم نسبت به مسائل دینی مطرح می شود را واهی جلوه داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برنامه‌های مختلف دینی و فرهنگی امروز در کشور با استقبال بسیار بالا رو به رو می شود، تصریح کرد: بارها دیده‌ایم که هنرمندان اصیل ما بزرگترین افتخار خود را خدمت به ائمه اطهار(ع) دانسته‌اند

وی افزود: آستان حرم رضوی مالامال از عشق هنرمندان است و این آستان‌ به تنهایی خود یک اثر هنری بزرگ است که طی قرون مختلف شکل گرفته است. سنت خدمت در آستان اهل بیت(ع) همین است که آن اثر را جاودان می کند و این موضوع را در مجموعه حرم شریف رضوی به طور ملموس حس می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امام رضا(ع) تنها به شیعیان اختصاص ندارند و محبت به اهل بیت(ع) یکی از نقاط اتصال مسلمانان و دیگر مذاهب است، اضافه کرد: کسانی که فکر می کنند در مقابل خورشید درخشان رضوی با خاک پاشی های کودکانه می‌توانند ایجاد اختلال کنند، اشتباه بزرگی کرده اند، امروز وجود امام رضا(ع) منشا تمام برکات در کشور است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: تمام آثار فاخر علمی، هنری و فرهنگی در جهان اسلام به دوره‌ای بر می گردد که حضور امام رضا (ع) را داشتیم و تمدن بزرگ اسلامی مرهون هجرت تاریخ‌ساز امام هشتم (ع) است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر گسترش جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) گفت: امید است که در سال‌های آینده جشنواره فراتر از مرزها رفته و به گسترش معارف رضوی در سراسر جهان بپردازد. همچنین باید در بنیاد امام رضا(ع) هنر را در خدمت اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) قرار دهیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن