اقتصادی

نان در ۱۰ استان کارتی شد

کد خبر : 47065

اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی یارانه نان و به عبارتی خرید نان با قیمت فعلی با کارت بانکی به یک سوم استان های کشور رسید.

به گزارش صبح مشهد، وزیر اقتصاد از کلید خوردن طرح هوشمندسازی یارانه نان در ۱۰ استان خبر داد. به این ترتیب به نظر می رسد قطار اجرای طرح عرضه نان با کارت بانکی سرعت گرفته است. مشاور وی در این طرح نیز با بیان این که تا پیش از این طرح، مجوز آرد یارانه ای با یک واحد ۱۰۰ متری نیز برابری می کرد، اظهار کرد: در طرح هوشمندسازی، خرید نان توسط خانوارها محدودیت تعداد ندارد.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد گفت: اجرای آزمایشی طرح هوشمندسازی یارانه های آرد و نان هم اینک در بیش از ۱۰ استان کشور کلید خورده است و با تکمیل دوره آزمایشی تلاش خواهد شد نقاط ضعف احتمالی رفع و این طرح با حداکثر کارایی در تمام استان های کشور اجرا شود.در این حال موضوع میز اقتصاد دو روز قبل شبکه خبر به این طرح اختصاص داشت. به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد با اشاره به مشکلاتی که پیش از این در حوزه مفاسد سهمیه بندی آرد وجود داشت، گفت: به دلیل محدودیت های ارائه آرد یارانه ای برای نانوایی ها، (حتی) در یکی از استان ها، مجوز آرد یارانه ای با یک واحد ۱۰۰ متری در آن منطقه برابری می کرد و هزینه این خرید و فروش مجوز، هزینه تولید نان را افزایش می داد. وی افزود: تعاملات مثبتی داشتیم تا صدور مجوز نانوایی به شدت تسهیل و ارزان شود.

وی با بیان این که برای خرید انبوه و خرید خانوارها از نانوایی محدودیتی نداریم، افزود: با این موضوع، در عملکرد نانوایان اختلالی ایجاد نمی شود. مورد مشکوک خرید با تعداد بالا در شرایطی است که در دفعات زیاد صورت گیرد و اثبات شود که برای دستگاه خاصی نیست. خریداران عمده باید از سوی نانوا ثبت شوند تا مشکلی برای آن ها به وجود نیاید.

جلال درباره چگونگی اقدام در هنگام قطعی احتمالی کارتخوان مخصوص فروش نان گفت: اگر برای کارتخوان‌ها مشکلی ایجاد و از سرویس خارج شوند، در صورتی که عامدانه نباشد، کار می‌تواند با روش‌های جایگزین ادامه یابد و محاسبه عملکرد دوره‌های گذشته نانوا را مبنا قرار خواهیم داد.

مشاور وزیر اقتصاد درخصوص خرید اینترنتی نان گفت: خرید اینترنتی نان ادامه خواهد داشت و تراکنش‌های مربوط به آن با بستر اینترنتی مشخص خواهد بود.

از سوی دیگر خبرگزاری تسنیم به نقل از مدیر کل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، از بررسی طرح توزیع کیلویی نان در جلسه اخیر شورای آرد و نان خبر داد. امراللهی اظهار کرد: این طرح با همکاری شرکت خدمات بازرگانی تامین آرد استان ها تا چهار ماه آینده اجرا خواهد شد و هیچ افزایش قیمتی هم در دستور کار دولت نخواهد بود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن