شهری

ذخایر خونی خراسان رضوی با مشارکت اهداکنندگان رو به بهبود است

کد خبر : 46904

سرپرست واحد جذب و نگهداری اهداکنندگان اداره‌ کل انتقال خون خراسان رضوی گفت: با مشارکت اهداکنندگان خون و تلاش همکاران، اکنون وضعیت ذخایر خونی در این استان رو به بهبود است اما نیازمند تداوم همراهی داوطلبان اهدای خون است.

به گزارش صبح مشهد، دکتر محمد شریف‌الحسینی افزود: با توجه به مشارکت و استقبال اهداکنندگان و نیاز استان خراسان رضوی به گروه‌های خونی مختلف به ویژه گروه‌های منفی، پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) برای روز ۱۴ خردادماه، در تعطیلات پیش رو فعال بوده و پذیرای اهداکنندگان خون خواهد بود.

وی ادامه داد: پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع در حد فاصل میدان شریعتی و چهار راه دکتری مشهد در نوبت صبح روز شنبه، ١۴ خرداد از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۳ پذیرای اهداکنندگان خون خواهد بود.

سرپرست روابط عمومی اداره‌ کل انتقال خون خراسان رضوی با اشاره به اینکه نیاز به خون همیشگی است، گفت: تامین خون تنها با اهدای خون افراد سالم جامعه در تمام ایام سال میسر خواهد بود، بنابراین از همه اقشار جامعه تقاضا داریم اهدای خون را محدود به مناسبت ‌ها و ایام خاص نکنند و در صورت امکان در همه زمان‌ها به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.

اداره‌ کل انتقال خون خراسان رضوی وظیفه تامین خون ۶۲ بیمارستان این استان را بر عهده دارد

هم‌اکنون ۱۳ پایگاه انتقال خون در مشهد و دیگر شهرهای خراسان رضوی فعالیت دارند که از این تعداد ۶ پایگاه امام رضا (ع)، شهید سلیمانی، شهید کرمی، سناباد، امید و مهر در مشهد و پنج پایگاه در شهرهای سبزوار، تربت‌حیدریه، نیشابور، قوچان و گناباد استقرار دارند و ۲ مرکز اهدای خون نیز در شهرستانهای تربت‌جام و کاشمر فعال هستند.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن