پایتخت فرهنگ اسلامی

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی

ادبیات حماسی از راه های ارتباط با نسل جوان است

کد خبر : 46599

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: ادبیات حماسی از بهترین راه های ارتباط با نسل جوان و نمونه ای از فرهنگ سازی در جامعه است.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، حجت الاسلام مرتضی محمد پور طبسی در حاشیه رویداد فرهنگی هنری «حکیم توس» در محل آرامگاه فردوسی اظهار کرد: روح انسان در مسیر کمال جویای عزت است و این کمال طلبی در جوانی به اوج خود می رسد؛ لذا روح جوان پیوند فطری با حماسه دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا ادبیات حماسی نیز از بهترین راه های ارتباط با نسل جوان و نمونه ای از تاثیرگذاری بر جامعه و فرهنگ سازی در یک جامعه است .

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: شاید بتوان گفت فردوسی با پرداختن به ادبیات حماسی بیشترین خدمت را به نسل جوان کرد.

محمدپور اضافه کرد: فردوسی در قالب ادبیات حماسی هم روح جوان را جلا می دهد و هم به شکلی بسیار دقیق و عمیق باورهای دینی را بسط می دهد؛ از این رو تجلیل و معرفی فردوسی به نسل جوان اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه روح انسان به ویژه جوان پیوند اجتناب ناپذیری با هنر دارد، تصریح کرد: هنر از برترین ابزارهای فرهنگ سازی و کار تربیتی است؛ شعر و ادبیات هم از ماندگارترین و موثرین حوزه های کار هنری است.

سرپرست معاونت امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ضمن اشاره به توجه فردوسی به بعد جمال الهی در نظام خلقت، گفت: با این تفاسیر می‌توان فردوسی را از پیشگامان کار عمیق فرهنگی و تربیتی دانست.

محمد پور افزود: فردوسی مبتنی بر باورهای توحیدی و آگاهی از ابعاد وجودی انسان از موثرترین ابزار نفوذ و تاثیر استفاده می کند؛ در حالی که بعد از سالها هنوز بخش قابل توجهی از متولیان حوزه فرهنگ درک درستی از ابزار هنر و ادبیات ندارند و از این زبان موثر بر وجود انسان بهره نگرفته‌اند.

رویداد فرهنگی هنری حکیم «توس» تا ۳ خرداد هر شب ساعت ۲۰ در محل آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی میزبان علاقه مندان به ادب و ادبیات پارسی است.

شهروندان برای حضور در این رویداد می‌توانند عدد ۸ را به ۱۰۰۰۱۰۸ پیامک یا در سامانه ثبت‌نام کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن