شهری

هواشناسی خراسان رضوی هشدار زرد صادر کرد

کد خبر : 45735

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و وقوع بارشهای رگباری از اواخر وقت امروز تا روزهای میانی هفته آینده هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش روز پنجشنبه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه آمده است: بر اساس بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از اواخر وقت امروز پنجشنبه و با توجه به تغییر فشار هوا، به تدریج بر شدت وزش باد افزوده شده که در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه هفته آتی در برخی ساعات وزش باد شدید همراه با گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

پیامد عملکرد این سامانه جوی وزش باد شدید در برخی نقاط همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید و کاهش کیفیت هوا با احتمال بروز خسارت در این مدت پیش‌بینی شده است.

این اطلاعیه همچنین می‌افزاید: استان خراسان رضوی طی روزهای شنبه تا سه‌شنبه هفته جاری تحت تاثیر سامانه بارش‌زا قرار خواهد گرفت، وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعدوبرق در برخی نقاط بارش تگرگ و آبگرفتگی به همراه کاهش محسوس دما از تاثیرات این سامانه در استان است.

همچنین وقوع بارش‌های باران و برف همراه با رعد و برق در برخی نقاط بارش تگرگ از اواخر وقت روز شنبه تا اوایل وقت روز سه‌شنبه نیز پیش‌بینی شده است.

بر طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی در این مدت کاهش ۱۲ تا ۱۴ درجه‌ای دمای هوا به ویژه برای روز دوشنبه هفته آینده و همچنین کاهش ۵ تا ۷ درجه‌ای دمای شبانه در مناطق مختلف خراسان رضوی پیش‌بینی شده است که دمای حداقل شبانه در نواحی سردسیر و کوهستانی استان در این مدت به صفر درجه می‌رسد.

در این اطلاعیه ضمن اشاره به بارش برف و باران در نواحی کوهستانی و سردسیر شمالی استان خراسان رضوی در اوایل وقت روز دوشنبه آمده است: تشکیل مه و کاهش دید در بیشتر مسیرهای تردد مناطق سردسیر و کوهستانی استان پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه نسبت به تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از افزایش شدت وزش باد، خودداری از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در ترددهای جاده‌ای محورهای سردسیر و کوهستانی استان تاکید کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن