شهری

۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات مجموعه قضایی خراسان رضوی اختصاص یافت

کد خبر : 44330

رییس قوه قضائیه گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای رفع مشکلات قضایی از جمله برخی مشکلات اداری، تامین تجهیزات و امکانات و ساختمان زندانها در استان خراسان رضوی اختصاص یافت.

به گزارش صبح مشهد، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز جمعه در جمع‌بندی سفر ۲ روزه خود و معاونانش به استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: این مبلغ علاوه بر اعتبارات ملی و جاری طی سه سال اختصاص خواهد یافت تا بخشی از مشکلات این مجموعه رفع شود.

وی ادامه داد: برخی ساختمانهای زندان و پزشکی قانونی در این استان از نظر مکان و تجهیزات نامناسب هستند و برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده‌اند که امیدواریم با همت مسوولان استانی این مشکلات رفع شود.

رییس قوه قضائیه گفت: برای حل مشکلات داخلی مجموعه قضایی در استان از نظر کمبودها، استاندار این استان با روحیه انقلابی قول کمکهایی در حد مقدور را داده‌ است.

وی افزود: سفرهای استانی قوه قضائیه در سالهای اخیر یک روزه بود اما به خاطر اهمیت مشهد و خراسان رضوی و پذیرابودن سالانه بیش از ۳۰ میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی، این سفر ۲ روزه شد تا بیشتر بتوانیم به اهداف خود برسیم.

حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای ادامه داد: در این سفر علاوه بر زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع)، نشستهایی با مراجع عظام، اقشار مختلف مردم، فعالان اقتصادی، قضات و کارکنان دادگستری برگزار شد که نتایج پرباری داشت و از نزدیک و بدون واسطه در جریان مشکلات مردم و استان قرار گرفتم.
وی گفت: رفع مشکلاتی که مستقیم می‌توان به آن ورود کرد و مشکلات مربوط به حقوق عامه در دستور کار قرار گرفت و دستوراتی در این زمینه صادر شد، برخی دیگر از مشکلات نیز از طریق حضور قوه قضائیه در شوراهای مختلف قابل حل است که پیگیری لازم انجام خواهد شد و امیدوارم در جهت رفع مشکلات قدم موثر برداریم.

رییس قوه قضائیه افزود: بازدید از مجموعه های قضایی توسط مدیران عالی قوه قضائیه و سفر آنها به هفت شهرستان خراسان رضوی از دیگر بخشهای این سفر بود که بازخورد خوبی داشت و مدیران این قوه از نزدیک در جریان مشکلات مردم قرار گرفتند و اقدامات لازم نیز انجام شد.
وی ادامه داد: همچنین در این سفر از زندان مشهد بازدید شد که بسیار مفید بود، ساختمانهای قدیمی مربوط به زندانها یا مراکز دادگستری‌ در مرکز شهر وجو دارند که برای مردم و زیبایی شهر مناسب نیستند و باید به خارج از شهر منتقل شوند لذا این موضوع در دستور کار قرار گرفت و دستورات ویژه در این زمینه صادر شد که شهرداریها و استانداری از آن حمایت خواهند کرد تا این زندانها زودتر به خارج از شهر منتقل شوند.

حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای همچنین پیروزی و صعود تیم ملی فوتبال ایران به مسابقات جام جهانی را تبریک گفت و افزود: این موفقیت پیروزی شیرینی برای مردم در این مقطع زمانی بود.

رییس قوه قضائیه به همراه معاونان این قوه هفتم بهمن ماه برای سفر ۲ روزه به استان خراسان رضوی سفر کرد.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن