اسلاید شوشهری

لغو ممنوعیت تردد شبانه با چاشنی محدودیت ها برای واکسن نزن ها

کد خبر : 43240

رئیس‏ جمهور در جلسه دیروز ستاد ملی کرونا گفت: با توجه به واکسیناسیون عمومی، ممنوعیت تردد شبانه در شهرها لغو شود.

به گزارش صبح مشهد، آیت‌ا… رئیسی البته تاکید کرد که اعمال کنترل‌های هوشمند باید ادامه داشته باشد. وی همچنین اعلام کرد که به هر میزان که ابعاد و حجم کنترل‌های هوشمند افزایش می‌یابد، می‌توان محدودیت‌های غیرهوشمند را کاهش داد. در همین زمینه ولی اسماعیلی، عضو ستاد ملی کرونا گفته است که از اول آذرماه محدودیت تردد شبانه برداشته می‌شود.

تجارت‏ نیوز در این باره نوشت: «ممنوعیت تردد شبانه مخالفان بسیار زیادی داشت و بسیاری خواستار لغو ممنوعیت تردد شبانه خودروها بودند. ولی اسماعیلی عضو ستاد ملی کرونا اعلام کرده که تداوم ممنوعیت تردد شبانه خودروها در شهرها هیچ سندیت علمی و منطقی ندارد.»

اما درباره این پرسش که آیا قرار است طرح جدیدی جایگزین لغو ممنوعیت تردد شبانه شود، طبق گزارش تجارت نیوز، به نظر می‌رسد طرح جایگزین ممنوعیت تردد، طرح هوشمندسازی کنترل کروناست. طرحی که پیش از این به صورت آزمایشی در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین انجام شد. بر اساس این طرح، سامانه هوشمندی طراحی شده که تمام اطلاعات شهروندان از حمل و نقل گرفته تا اصناف و… مشخص شده و بر اساس واکسیناسیون، علایم احتمالی، تست‌هایی که برای باز بودن اصناف و… انجام می‌شود، قرنطینه‌ها و محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کنند. گویا قرار است محدودیت‌های تردد فقط مشمول افرادی شود که واکسن نزده‌اند. یعنی اطلاعات واکسیناسیون شهروندان در سامانه‌ای ثبت می‌شود و افرادی که واکسن زده‌اند مشمول ممنوعیت تردد شبانه یا تردد بین جاده‌ای نمی‌شوند. اما این محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن نزده‌اند، به قوت خود باقی است. از طرف دیگر گفته شده با اجرای طرح هوشمندسازی کنترل کرونا، اصناف، دیگر تعطیل نشوند و در شرایط خاص، محدودیت‌ها فقط شامل افرادی شود که واکسن نزده‌اند.

در پی دستور رئیس‏ جمهور،سردار سید تیمور حسینی، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت:‌ اجرای طرح منع تردد شبانه به محض ابلاغ به پلیس لغو خواهد شد. ما در این طرح مجری مصوبات ستادملی مقابله با کرونا بودیم و بدیهی است که اگر توقف اجرای آن به پلیس ابلاغ شود، اجرای آن متوقف خواهد شد.

این خبر حاکی است، طرح منع تردد شبانه که بر اساس آن تردد خودروها در تمامی شهرهای کشور اعم از شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی کرونایی را از ساعت ۲۲ تا ۳بامداد ممنوع کرده بود، همزمان با اوج گیری کرونا در سال ۱۳۹۹ اجرا شد. تداوم اجرای این طرح در ماه‌های اخیر و به خصوص پس از اعلام لغو دورکاری‌ها و عادی‌سازی فعالیت‌ها انتقادات بسیاری را به دنبال داشت که از جمله این موارد می‌توان به انتقاد فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران و روسای پلیس راهور تهران و ناجا اشاره کرد که تداوم اجرای این طرح را بی‌اثر توصیف کرده بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن