اسلاید شوانتخابات ۱۴۰۰

افزایش نرخ بیکاری بانوان و کاهش مشارکت اقتصادی

کد خبر : 42926

شکاف‌های عمیق جنسیتی میان زنان و مردان همچنان زنان را عقب‌تر از مردان نگه‌داشته و بر نرخ بیکاری زنان چند برابر  بیشتر از نرخ بیکاری مردان دامن زده است.

سیمین یعقوبیان، مشاور بانوان در کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی

صبح مشهد– زنان به‌واسطه تحصیلات عالیه، به دست آوردن برخی رده‌های مدیریتی میانی و کاهش نرخ بی‌سوادی؛ گام‌های بلندی را برای پیشرفت بعد از انقلاب برداشتند اما باید اعتراف کرد که هنوز در جامعه ایران مردان حرف اول را می‌زنند و این واقعیت برای جوانان و تحصیل‌کردگان بیشتر ملموس است.که امیدواریم در بیانیه گام دوم انقلاب سهم بانوان در مشارکت اقتصادی مغفول نماند .

به‌واسطه نبود شغل و نیاز زنان به درآمد ماهیانه برخی از بانوان به کارهای غیررسمی با حقوق بسیار ناچیز روی آورده‌اند و این آمارها نشان می‌دهد که اشتغال غیررسمی بانوان رو به افزایش است.

اگرچه زنان مهم‌ترین نقش را در پیشبرد بهره‌وری و اقتصاد مقاومتی دارند. اگر به دنبال پیشبرد اقتصاد مقاومتی هستیم، باید نقش زنان را در کل اقتصاد به‌درستی تعریف کنیم و اشتغال‌زایی برای بانوان باید متناسب با ظرفیت‌های این قشر از جامعه هم ازنظر اقتصادی و هم ازنظر فرهنگی و مبتنی بر عدالت اجتماعی باشد.

وضعیت اقتصادی‌ای که زنان کارگر را هم سال‌هاست جزو ارزان‌ترین نیروی کار در ایران قرار داده و بسیاری از آن‌ها بدون حق بیمه، مرخصی و با ساعات کار طولانی و  دستمزدی اندک روزگار می‌گذرانند و البته قدرت چانه‌زنی کمتری برای پیگیری مطالبات و حقوق حقه خوددارند.

در خصوص افزایش نرخ بیکاری در ماه‌های اخیر باید اذعان نمود . تحریم‌های اقتصادی و رکود تورمی در اقتصاد ایران که به انزوای بخش تولیدی و تعطیلی برخی از بنگاهها انجامیده است،‌ تقاضا برای نیروی کار بانوان را کاهش داده است.

اما مشکل به همین جا ختم نمی‌شود. تصمیم برخی زنان فعال و شایسته برای خانه‌نشینی به دلایلی همچون مخالفت همسر یا عدم نیاز مالی باعث شده است نرخ مشارکت اقتصادی زنان بسیار کمتر از مردان باشد.

چرا که این تفکر در آنان نهادینه شده که «محیط کار ناامن است» یا «زنان در خانه مفیدترند» یا «وظیفه اصلی زن تربیت نسل است.

و همچنین عدم اجرای قوانین توسط کارفرمایان مشکلاتی را بانوان ایجاد نموده است از بازگشت به کار بعد از مرخصی ایام بارداری تا استفاده کردن از ساعت شیر یا مزایای رفاهی از مهد کودک در جوار کارگاه یا پرداخت کمک هزینه مهد کودک که اجرای قانون غالبا مسکوت مانده است .

دربرخی از شرکت‌هایی که مستقر در منازل مسکونی هستند که به اصطلاح کارگاه زیر پله ای هستند، نیروی کار فاقد از هرگونه حمایت های اجتماعی است.

درشرکت های بیش از ۵۰ نفر هم که مشغول می شوند اصل ۴۴ که حکایت از کوچکتر شدن بدنه دولت است بخش،خصوصی سوء استفاده کرده ودر بخش های خصوصی غده بدخیم پیمانکاری را ترویج داده است که منجربه تضییع مطالبات حوزه روابط کار برای این قشر موثر در اشتغال نموده است .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن