اسلاید شوشهری

هیات عالیرتبه کشوری وضعیت سیاه کرونایی مشهد را بررسی می‌کند

کد خبر : 41896

استاندار خراسان‌ رضوی گفت: به دنبال تماس تلفنی رییس جمهوری و پیگیری‌های وزیر بهداشت، هیأتی عالیرتبه برای بررسی وضعیت مشهد و رسیدگی به نیازهای تجهیزاتی حوزه درمانی کرونا در مشهد حضور یافته‌ است.

به گزارش صبح مشهد، محمدصادق معتمدیان دوشنبه‌شب در گفت و گو با شبکه خبر افزود: رییس جمهوری روز دوشنبه در تماسی تلفنی دستور ویژه برای رسیدگی به مشکلات و چالش های حوزه درمان بیماران کرونایی مشهد و استان خراسان‌ رضوی را صادر کرد.

وی بیان کرد: هیات عالیرتبه وزارت بهداشت تاکنون بازدیدهای میدانی را از مراکز درمانی استان داشته و فردا نیز ۲ تن از معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مشهد سفر خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر تمام ورودی‌های استان خراسان‌ رضوی بر روی خودروهای غیربومی بسته شده‌ است و کسانی که اصرار بر ورود به استان را داشته باشند علاوه بر اعمال جریمه یک میلیون تومانی، بازگردانده خواهند شد.

وی گفت: قبل ‌از اعمال محدودیت ها در هفته حدود هزار و ۳۰۰ پرواز به مشهد انجام می شد و روزانه ۷۰ رام قطار و سه هزار دستگاه اتوبوس مسافران را بین دیگر نقاط کشور و مشهد جابه جا می کرندد که این میزان اکنون کاهش قابل توجهی یافته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه با اعمال محدودیت‌ها، ترددها کاهش‌یافته و هم‌اکنون میزان ظرفیت اشغال تخت در هتل‌ها به ۴۰ درصد رسیده است که این میزان در روزهای آینده کمتر نیز خواهد شد تا بتوان مدیریت و کنترل بیماری کرونا در شهر مشهد را به دست گرفت.

روند فزاینده افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی در پنجمین موج طغیان این ویروس همه‌گیر به حد نگران‌کننده‌ای رسیده است.

“تکمیل گنجایش بیمارستانها، کمبود برخی اقلام دارویی و سرم تزریقی و افزایش روزافزون بیماران کرونایی غیربومی در مشهد” فشار زیادی را بر خراسان رضوی وارد کرده که همچنان ادامه دارد.

اکنون ۲۵ شهرستان از مجموع ۳۳ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار دارند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن