پایتخت فرهنگ اسلامی

آیت‌الله علم‌الهدی: توجه نکردن به مسائل بهداشتی خلاف شرع است

کد خبر : 41834

امام جمعه مشهد گفت: توجه نکردن به مسائل بهداشتی خلاف شرع است و اگر کسی فردی را مبتلا به کرونا کند باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از ایرنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد افزود: استفاده نکردن از ماسک نشان قدرت در برابر کرونا نیست و بسیاری از افرادی که احساس می‌کردند قوی‌تر از این ویروس هستند یا به کرونا مبتلا شده یا بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کردند.

وی ادامه داد: تزریق واکسن وسیله درمان است و برخی افراد که در مقابل آن مقاومت می‌کنند باید با دریافت واکسن جلو شیوع این ویروس را بگیرند.

امام جمعه مشهد گفت: جلوگیری از گزند و حفظ جان در مقابل بیماریها از رفتار ائمه اطهار (ع) است و ما نیز باید از آنها تبعیت کنیم.

وی با اشاره به شرایط وخیم کرونا در کشور افزود: شیوع کرونا بسیار جدی است بطوریکه در مشهد و سایر شهرها شاهد افزایش تعداد بیماران هستیم.

آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: کادر درمان با چنگ و دندان در حال مبارزه با کرونا و پیگیری مسائل درمانی هستند ولی فشار افزایش بیماران بسیار است بطوری که در یک روز ۵۲۰ نفر در بخش ICU بستری شدند و این نشان از وخیم شدن شرایط درمانی است لذا مردم باید دستورالعمل های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی همچنین با اشاره به تنفیذ حکم رییس جمهوری گفت: رهبر معظم انقلاب در این مراسم رییس جمهوری را دارای ۲ شاخصه علم و تقوا معرفی کردند و این اطمینان را به مردم دادند که وی فردی است که درد مردم را می‌شناسد و برای درمان آن نیز برنامه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: رییس جمهوری نیز در سخنان خود رسالتش را ایجاد تحول اعلام کرد تا عوامل عقب ماندگی، ندانم کاری، نابسامانی و ایجاد مشکلات را در جامعه از بین ببرد.

وی ادامه داد: امیدوار هستیم دولت جدید بتواند در حل مشکلات کشور با همراهی مردم تاثیرگذار باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی همچنین با گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان گفت: انسان باید نسبت به پدر و مادر به ویژه در زمانی که مسن هستند برخورد مناسب داشته باشد تا آنها در عین ناتوانی احساس کنند عنصر اصلی خانواده هستند.

وی افزود: فرزندان باید به گونه ای با والدین کهنسال خود برخورد کنند که علاوه بر مراقبت از آنها کرامت انسانی آنان نیز حفظ شود.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در قران کریم نسبت به احترام به پدر و مادر تاکید بسیار شده است و حتی در زمان فوت آنها باید برایشان دعا شود و خیراتی نیز برای آنها داده شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن