اسلاید شواقتصادی

در آستانه ی دهه ی امامت و ولایت و با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور

نخستین کافه موزه سلامت در پدیده شاندیز افتتاح شد

کد خبر : 41620

کافه موزه سلامت به همت شرکت بین المللی گردشگری سلامت پدیده شاندیز با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در شاندیز استان خراسان رضوی افتتاح شد.

به گزارش صبح مشهد، مدیر عامل گروه شرکتهای بین المللی پدیده روز سه‌شنبه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز در راستای مسوولیت‌های اجتماعی در حوزه سلامت هم ورود کرده است و در جهت تسهیل ورورد گردشگر سلامت و ارائه خدمات درمانی، تشخیصی برنامه‌های مدون دارد.

سعید ورودی افزود: در نخستین گام اجرایی این برنامه جامع، کافه موزه سلامت به عنوان موزه‌ای برای آشنایی مردم با انواع گیاهان دارویی، شناخت موارد مصرف و نحوه کاربرد گیاهان دارویی و نیز کسب اطلاعات تاریخی در زمینه سابقه و تولید این اقلام راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی سالانه این شرکت در پنجشنبه هفته جاری ادامه داد: شرکت بین‌المللی پدیده شاندیز علاوه بر فعالیت در حوزه گردشگری به عنوان موضوع اصلی فعالیت خود به تازگی در حوزه کشاورزی هم وارد شده و در زمینه کاشت گیاهان دارویی و پرورش شترمرغ هم فعال شده است.

مدیرعامل گروه شرکتهای بین المللی پدیده گفت: همچنین این شرکت در حوزه تولید خودرو نیز ورود کرده و با اخذ نهایی مجوزها امیدواریم بتوانیم در تولید خودروهایی مانند ون و وانت فعال شویم؛ علاوه بر اینها در حوزه انرژی‌های نو نیز تحقیقاتی را آغاز کرده‌ایم.

نایب رییس شرکت بین المللی گردشگری سلامت پدیده نیز گفت: فعالیت هدفمند این شرکت در سه محور تندرستی، درمان مبتنی بر پزشکی و فناوری‌های نوین و تسهیلگری برنامه‌ریزی شده است.

دکتر آزاده حسینی افزود: در این راستا فعال شدن موزه سلامت با هدف راه اندازی فضایی برای مکمل سلامتی و تندرستی، اقدام به ارائه اطلاعات و کمک به مردم در زمینه افزایش اطلاعات در باره گیاهان دارویی و خواص آنها می‌نماید.

وی ادامه داد: در گامهای بعدی نیز پس از اخذ مجوزها در بخش درمان پزشکی، راه‌اندازی کلینیک، مرکز جراحی محدود، استقرار مرکز خدمات مکمل و طب سنتی، فعالیت در این مجموعه ادامه یافته و سایر ارکان گردشگری سلامت به آن افزوده می‌شود.

نایب رییس شرکت بین المللی گردشگری سلامت پدیده گفت: این مجموعه طی یک برنامه بلند مدت پنج ساله در صدد ارائه خدمات تخصصی در حوزه گردشگری سلامت است.

دبیر هیات مدیره شرکت بین المللی پدیده شاندیز نیز با بیان اینکه گردشگری سلامت یکی از رویکردهای اصلی توسعه گردشگری در جهان است که با توجه به شیوع بیماریهای واگیردار به عنوان یکی از بخشهای مورد نیاز و لازم در کنار سودآوری اقتصادی این بخش مورد توجه قرار گرفته است، گفت: این شرکت در پی تحقیقات فراوان به این نتیجه رسید که در حوزه گردشگری سلامت ورود کند بنابراین شرکت بین المللی گردشگری سلامت شکل گرفت.

حسین زارع صفت افزود: این شرکت در چهار محور اصلی تسهیلگری گردشگری سلامت، ارائه خدمات تندرستی، ارائه خدمات طب مکمل و خدمات مربوط به سلامت و پزشکی فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه در موضوع خدمات تندرستی نخستین موضوع تعریف شده استفاده از گیاهان دارویی است، ادامه داد: کافه موزه سلامت مرکزی است که در کنار آشنایی و ارائه محصولات، فضایی متفاوت از ترکیب موزه و ارائه محصولات را در کنار آموزش و کلاسهای آموزشی ایجاد کرده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن