شهری

راه‌اندازی بزرگترین مرکز واکسیناسیون کرونای شرق کشور در مشهد

کد خبر : 41340

نخستین، بزرگترین و مجهزترین مرکز واکسیناسیون تجمیعی کرونای شرق کشور در مشهد راه‌اندازی شد.

به گزارش صبح مشهد، فرماندار شهرستان مشهد روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: با راه اندازی این مرکز که با همکاری و مشارکت مرکز بهداشت ثامن و مرکز خرید و گردشگری برج های ۲ قلو مهر کوهسنگی انجام شد یک کار جهادی و انقلابی در راستای مبارزه با کرونا و ارتقای سلامت صورت گرفت.

سید محمدرضا هاشمی افزود: از افتخاراتی که این مرکز داشت این بود که مرحله سوم واکسن کوو برکت در این مرکز تهیه شد و این مرکز از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد است و تا کنون درصد زیادی از افراد بالای ۷۰ سال در آن واکسینه شده اند که امید است با اعلام گروه های سنی واکسینه شدن را در سطح بیشتری انجام دهیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هم در حاشیه بازدید فرماندار مشهد از بزرگترین مرکز واکسیناسیون تجمیعی شرق کشور در مشهد گفت: بر اساس سند ملی واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال، بیماران خاص، بیماران مبتلا به سرطان و پرسنل بهداشت و درمان در بخش های خصوصی و دولتی در اولویت دریافت واکسن قرار دارند و بر اساس برنامه ریزی از ماه آینده سایر گروه های سنی نیز زیر پوشش این برنامه قرار خواهند گرفت.

دکتر مهدی قلیان افزود: با راه‌اندازی هفت مرکز تجمیعی و یک مرکز خودرویی واکسیناسیون در شهر مشهد با همکاری سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها، سرعت تولید و اختصاص واکسن‌های داخلی و واکسیناسیون از ماه آینده افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: در مرکز مهر کوهسنگی که با همکاری بخش خصوصی در فضایی افزون بر سه هزار متر مربع راه‌اندازی شده است ظرفیت خدمات رسانی روزانه به هف تا ۱۰ هزار نفر ایجاد شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که نیروی مورد نیاز مراکز تجمیعی توسط مرکز بهداشت ثامن و سایر مراکز بهداشت شهر مشهد تامین شده است گفت: با تولید انبوه و اختصاص واکسن‌های ملی، امکان واکسیناسیون تمام گروه‌های جامعه فراهم می شود.

قلیان با بیان این که در حال حاضر ۶۷ درصد از افراد بالای ۷۰ سال در مناطق زیر پوشش این دانشگاه واکسیناسیون شده اند افزود: گروه‌های هدف هیچ گونه نگرانی برای دریافت مرحله دوم واکسن نداشته باشند و پس از تماس پایگاه‌های بهداشتی می‌توانند برای دریافت واکسن خود اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت ثامن شهر مشهد نیز ضمن قدردانی از مشارکت بخش خصوصی در راه‌اندازی مرکز تجمیعی مهر کوهسنگی گفت: این مرکز در اقدامی جهادی طی مدت ۴۸ ساعت و با راه‌اندازی ۳۵ سایت تزریق واکسن ایجاد شده است و بزرگترین مرکز واکسیناسیون شرق کشور محسوب می شود.

دکتر حسین زاده با بیان این که یکی از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشارکت در مرحله سوم مطالعات ساخت واکسن کووبرکت است افزود: امید است با تولید انبوه واکسن به زودی شاهد واکسیناسیون گسترده در شهر مشهد باشیم.

فرماندار شهرستان مشهد در حاشیه راه اندازی این مرکز از ساختمان در حال ساخت پردیس سینمایی مهر کوهسنگی نیز بازدید کرد.
منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن