پایتخت فرهنگ اسلامی

همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع):

پیکرهای ۴ شهید دفاع مقدس درحرم رضوی تشییع می شود

کد خبر : 40952

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گفت: پیکرهای مطهر شهیدان تازه تفحص شده دفاع مقدس «ابوالقاسم دشتبان» و «غلامحسن قربانی» پس از ۳۷ سال به مشهد بازگشت، پیکرهای مطهر دو شهید تازه تفحص شده دیگر به نام‌های «محمد رضا صنعتی قدیم» و «عبدا… افلاکی» نیز وارد مشهد خواهند شد و روز یک شنبه ۱۶ خرداد ماه همزمان با سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، در اجتماع عزاداران «صادقیون» در حرم مطهر رضوی با حضور مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشییع می شوند.

به گزارش صبح مشهد، حجت الاسلام معصومی در گفت و گو با صبح مشهد افزود: پیکرهای پاک این شهدا توسط کمیته جست و جوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح کشف و از طریق پلاک هویت شناسایی شده‌است.

وی ادامه داد: پیکر شهید «ابوالقاسم دشتبان» در حرم مطهر رضوی و پیکر شهید «غلامحسن قربانی» در روستای سعدآباد از توابع مشهد و در جوار همرزمان شهیدشان و پیکر دو شهید دیگر نیز در بهشت رضا (ع) مشهد به خاک سپرده خواهد شد.

وی افزود: شهیدان دشتبان و قربانی به ترتیب متولد پنجم اردیبهشت ۱۳۴۴ و نهم خرداد ۱۳۴۵ بودند و در ۲۵ اسفند ۱۳۶۳ و سوم اسفند ۱۳۶۳، به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. حجت الاسلام معصومی ادامه داد: شهیدان صنعتی قدیم و افلاکی نیز به ترتیب متولد یکم آبان ۱۳۴۳ و ۲۷ شهریور ۱۳۴۸ بودند و در ۱۲ اسفند ۶۲ و ۲۵ خرداد ۶۳ در منطقه شرق دجله به شهادت رسیدند.

وی گفت: سند افتخار مردم مشهد هشت هزار و ۶۷۳ شهید، ۳۷ هزار و ۲۶۸ جانباز و یک هزار و ۹۳۷ آزاده است که در پاسداشت آرمان‌های انقلاب ایثار و فداکاری کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن