اقتصادی

سرپرست بهزيستی خراسان رضوی اعلام كرد:

مشوق‌های بهزیستی برای کارفرمایانی که مددجویان را شاغل کنند

کد خبر : 40518

سرپرست بهزیستی خراسان رضوی از امتیازات میلیاردی بهزیستی برای کارفرمایان و کارآفرینانی که مددجویان بهزیستی را بکار می‌گیرند خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، دکتر مسعود فیروزی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: امتیازات و مشوق‌هایی که بهزیستی به کارفرمایان می‌دهد در جهت تسهیلگری و تشویق اشتغال افراد دارای معلولیت می‌باشد.

وی ادامه داد: اگر کارفرمایی مددجویان بهزیستی را بکارگیری کند به ازای هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام ارزان‌قیمت با بازپرداخت درازمدت دریافت می‌کند و سقف تعداد مددجویان نیز ۴۰ نفر می‌باشد که این تسهیلات را به دو میلیارد تومان می‌رساند.

وی خاطر نشان کرد: سود وام کارفرمایی ۴ درصد است و بازپرداخت آن بین ۱۰ تا ۱۵ سال می‌باشد.

فیروزی همچنین در خصوص سایر مشوق‌های کارفرمایی گفت: پرداخت حق بیمه سهم کارفرما که مبلغ بسیار بالایی می‌باشد از دیگر مشوق‌های کارفرمایی است.

وی توضیح داد: حق بیمه مددجویان مانند سایر بیمه‌شدگان قانون کار ۳۰ درصد حقوق است که ۷ درصد آن توسط کارگر و ۲۳ درصد توسط کارفرما تأمین می‌شود که در سیستم مشوق‌های بهزیستی، کل این ۲۳ درصد توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

سرپرست بهزیستی خراسان رضوی گفت: همچنین ما به منظور ارتقای کارآیی مددجویی که در نزد کارفرما اشتغال به کار دارد مبالغ بسیار خوبی پرداخت می‌کنیم که ۳۰ تا ۵۰ درصد میزان دریافتی مددجو را در برمی‌گیرد.

وی تأکید کرد: علاوه بر اینها حمایت‌های قانونی، معنوی و رایزنی‌های اداری نیز برای کارفرمایان و کارآفرینانی که مددجویان بهزیستی را بکارگیری داشته باشند انجام می‌دهیم که مجموعه‌ی این اقدامات و برنامه‌ها برای تشویق کارفرمایان برای اشتغال مددجویان است.

دکتر فیروزی گفت: در سال ۹۹ معادل ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان، بابت این مشوق‌ها به کارفرمایان و تأمین اجتماعی پرداخت کرده‌ایم که امسال با توجه به بالارفتن تسهیلات اشتغالی، دستمزدها و حق بیمه، این مبالغ بسیار قابل توجه خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 6 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن