شهری

انعقاد سه تفاهم‌نامه ساخت و تکمیل واحدهای مسکونی مددجویان با سمن‌ها توسط بهزیستی خراسان رضوی

کد خبر : 40361

معاون مشارکت‌های بهزیستی خراسان رضوی از انعقاد سه تفاهم‌نامه با سازمان‌های مردم‌نهاد، در زمینه تکمیل و ساخت مسکن مددجویان خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، حمیده محدث در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در تفاهم‌نامه با گروه جهادی رنگ خدا مقرر شده که در فاز اول ۷۰ واحد مسکونی نیمه تمام در شهرستان‌های نیشابور و فیروزه، تکمیل شود که هم اکنون در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه در بهمن‌ماه ۹۹ نهایی شده گفت: تا کنون ۲۵ واحد از این واحدهای مسکونی تکمیل شده در شهرستان فیروزه، تحویل خانواده‌ها شده است.

وی ادامه داد: در تفاهم‌نامه‌ی دیگری با مؤسسه خیریه بقیه‌الله الاعظم، تکمیل ۳۳ واحد مددجویی در شهرستان‌های فریمان، خلیل‌آباد، کاشمر، بردسکن و کوهسرخ، مورد توافق قرار گرفته که فاز اجرایی آن با دو واحد در شهرستان فریمان در حال انجام می‌باشد.

محدث همچنین از تفاهم‌نامه‌ی مشابهی با بنیاد نیکوکاری عدالتیان در مشهد یاد کرد و گفت: این تفاهم به مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان در فاز اول جهت خرید زمین و اجرای فونداسیون ۱۸ واحد مسکونی منعقد شده است.

به گفته‌ی این مسؤول، در تفاهم مذکور تا کنون۲۹۱ میلیون تومان برای خرید زمین جهت ساخت مسکن برای ۱۳ فرزند بی‌سرپرست تحت پوشش بهزیستی از سوی بنیاد عدالتیان هزینه شده است

وی افزود: در ادامه‌ی اجرای این تفاهم، اخذ پروانه و اجرای فونداسیون این ۱۸ واحد نیز توسط همین نهاد خیریه انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: واحدهای مسکونی موضوع این تفاهم‌نامه در شهرستان‌های رشتخوار، فیروزه، داورزن، جغتای، خواف و کوهسرخ احداث خواهد شد.

وی ادامه داد: به جهت اینکه بسیاری از مددجویان ما قدرت خرید زمین ندارند مقرر شده که این بنیاد برای احداث واحدهای ۶۰ متری در مناطق مورد تأیید بنیاد مسکن پس از خرید زمین و گرفتن پروانه ساخت و اجرای فونداسیون مطابق پروانه، واحدها را تحویل بهزیستی بدهد تا مابقی فرایند ساخت از طریق بنیاد مسکن، تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض بهزیستی، انجام شود.

وی در خصوص چرایی نیمه تمام ماندن واحدهای مسکونی مددجویان اظهار داشت: در یکی دو سال اخیر، به خاطر گران شدن مصالح ساختمانی و دستمزدهای کارگر و بنا، واحدهای احداثی مددجویان با مشکلات مالی مواجه گردیده و در نتیجه این واحدها نیمه تمام رها شده است.

وی ادامه داد: به همین جهت، خیرین، نهادهای حاکمیتی، و سازمان‌های مردم نهاد، برای تکمیل واحدهای مسکونی مددجویان که واجد شرایط هستند اعلام آمادگی کرده‌اند که بهزیستی با این افراد و مؤسسات، تفاهم‌نامه‌هایی برای اجرای این پروژه‌های نیمه‌تمام منعقد می‌سازد.

محدث یادآور شد: تا کنون ۳۰ واحد مسکونی توسط همین نهادها تکمیل و تحویل مددجویان گردیده و این نهضت مسکن مددجویی که در ادامه‌ی پویش همدلی مؤمنانه صورت می‌گیرد همچنان ادامه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن