اسلاید شوشهری

موج گرما در راه مشهد/ سرمایشی را آماده کنید

کد خبر : 40211

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در این استان از امروز پنجم اردیبهشت رو به گرما گذاشته تا روز سه‌شنبه آتی هفتم همین ماه به بالاترین حد خود در طول هفته جاری افزایش یابد.

به گزارش صبح مشهد، آیدا فاروقی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس دمای هوای مشهد مرکز خراسان رضوی تا روز سه‌شنبه آتی به ۳۴ درجه ساتنتیگراد خواهد رسید.

وی بیشینه دمای امروز هوای مشهد را ۲۹ درجه اعلام کرد که نسبت به دیروز دو درجه گرمتر است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی کمینه دمای دیشب هوای مشهد را نیز ۱۴ درجه ذکر و بیان کرد: دمای هوای مشهد برای سه‌شنبه شب آتی با شش درجه افزایش نسبت به دیشب، ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: وزش باد در سطح خراسان رضوی، افزایش ابر و بارشهای پراکنده همراه با رعد و برق در مناطق کوهستانی نیمه شمالی این استان دیگر پدیده‌های جوی پیش‌بینی شده برای عصر امروز در خراسان رضوی هستند.

به گفته وی، برای روزهای آینده به تناوب گذر ابر را در مناطق مختلف خراسان رضوی شاهد خواهیم بود و در روزهای پایانی، سامانه بارشی و جوی ناپایدار در استان پیش بینی شده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان جغتای خراسان رضوی بارش به میزان ۸ میلیمتر گزارش شده است.
چناران با کمینه دمای ۱۰ درجه سلسیوس و مه ولات با بیشینه دمای ۳۴ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تایباد با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن