شهری

رژه خودرویی روز ارتش در مشهد برگزار شد

کد خبر : 40036

همزمان با ۲۹ فروردین و روز ارتش، رژه موتوری و خودرویی روز ارتش با حضور فرماندهان ارشد این نیرو در شمال شرق و استاندار خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

به گزارش صبح مشهد، فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش روز یکشنبه در این مراسم گفت: ۲۹ فروردین روز عید ارتش است. روز فرمان تاریخی امام (ره) و روزی است که در آن شرایط سخت و در شرایطی که مخالفان، شعار انحلال ارتش را سر می دادند امام (ره) با تفکر هوشمندانه خود با فرمان روز ارتش، خط قرمزی بر سخنان معاندان و مخالفان کشید.

امیر سرتیپ رضا آذریان افزود: ارتش همواره در کنار مردم بوده و در به ثمر رسیدن و تثبیت انقلاب و مبارزه با تجزیه طلبان و همچنین در هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن در بلایای طبیعی و کمک به مردم و در افزایش توان دفاعی کارهای بزرگی انجام داده است و امروز هیچ وابستگی به جایی ندارد و با توان علمی و تحقیقاتی خود به بالاترین توان رسیده است.
وی ادامه داد: امروز در همه زمینه‌ها دشمن را رصد می‌کنیم و آماده هستیم در صورتی که دست به کاری بزند به شدیدترین وجه مقابله کنیم.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش گفت: امروز ارتش گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا است و اجازه نخواهد داد دشمن به مرزهای ما نزدیک شود.
وی افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا نیز ارتش به مقابله با آن پرداخته و امروز هم هفت بیمارستان منطقه شمال شرق کشور به مردم امدادرسانی می‌کنند.

امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ روز ۲۹ فروردین را به عنوان روز ارتش نامگذاری کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن