استانیاسلاید شو

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان مطرح کرد:

کرونا ارمغان سفرهای نوروزی قوچان را سیاه کرد!

کد خبر : 39990

هم‌زمان با بیشتر نقاط کشور و پس از پایان یافتن تعطیلات نوروز موج چهارم کرونا به شهرستان قوچان هم رسید و از ۱۶ فروردین‌ماه وضعیت کرونایی این شهرستان به‌صورت رسمی قرمز شد و از ساعات گذشته این شهرستان به عنوان تنها شهرستان خراسان رضوی وارد وضعیت سیاه کرونایی شد.

صبح مشهد– پیش از فرارسیدن تعطیلات نوروز وضعیت کرونا در شهرستان قوچان ثابت‌ شده و در اپلیکیشن ماسک به‌ صورت زرد رنگ معرفی‌ شده بود و در طی هفته‌های متوالی هیچ مورد فوتی در اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ گزارش نشده بود اما با شروع تعطیلات و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم در ادامه کاهش محدودیت‌ها توسط ستاد ملی کرونا، هم‌اکنون شاهد وضعیت سیاه و جهش بسیار زیاد تعداد مبتلایان به کرونا در قوچان هستیم.

فرشید فتحی مقدم مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کرد: در حال حاضر شرایط این شهرستان به لحاظ همه‌گیری ویروس کرونا در وضعیت نامناسبی قرار دارد و اگر مردم هشدارها را جدی نگیرند وضعیت بدتر خواهد شد.

وی بابیان اینکه در روزهای اخیر تعداد مراجعات بیماران افزایش‌ یافته است، گفت: با وجود هشدارهای اعلام‌ شده در پایان سال گذشته شاهد بی‌توجهی تعدادی از مردم بودیم و نتیجه این بی‌اعتنایی و برگزاری دورهمی خانوادگی، عروسی‌ها و ورود مسافران به شهرستان، وضعیت قرمز و -سپس سیاه- به لحاظ کرونایی و تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ موسی بن جعفر(ع) بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان ادامه داد: کادر بهداشت و درمان خسته هستند و فشار زیادی را متحمل می‌شوند اما با تمام توان در خدمت بیماران هستند.

وی از مردم خواست به‌ منظور کنترل خیز جدید کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ ویژه استفاده از ماسک از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و مراسم عزا و عروسی‌ها به‌ شدت خودداری کنند در غیر این صورت باید منتظر عواقب وخیم آن باشند.

تجهیز سالن اجتماعات بیمارستان قوچان

فتحی مقدم از تجهیز سالن اجتماعات بیمارستان موسی بن جعفر قوچان برای بستری بیماران مبتلا کرونا خبر داد و تصریح کرد: با افزایش سه برابری تعداد مبتلایان و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیماران مبتلا به کرونا، سالن اجتماعات بیمارستان موسی بن جعفر(ع) جهت این بیماران تجهیز شد تا به آن‌ها سرویس‌دهی شود.

وی با بیان این نکته که ویروس جدید سرعت ابتلای بالاتری دارد، گفت: تعداد بیماران بسیار زیاد شده و مجبور هستیم از تمام امکانات بیمارستان برای سرویس‌دهی به بیماران کووید استفاده کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قوچان افزود: برای اولین بار در کشور تعداد مبتلایان به بیش از ۲۰ هزار تن رسیده است این در حالی است که در پیک سوم در بدترین حالت این میزان به ۱۳ هزار نفر مبتلا رسید.

وی با بیان اینکه طرح مدیریت جامعه هوشمند ویروس کرونا و محدودیت‌های دو هفته‌ای اعمال‌ شده است، گفت: اگر تعداد مبتلایان بیشتر شود باید این آمادگی را داشته باشیم که در بیمارستان تخت خالی نداشته باشیم و از امکانات در قالب نقاهتگاه ایجاد کنیم تا بیمارانی که به وضعیت ثابتی رسیده‌اند و از لحاظ بستری به مراقبت بیمارستانی نیاز دارند از بیمارستان ترخیص و در نقاهتگاه بستری شوند.

بنا بر گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان قوچان نیز تا تاریخ پنج‌شنبه ۲۶ فروردین‌ ماه در شهرستان قوچان ۴ هزار و ۹۰۴ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۲۴۶ نفر فوت کرده‌اند.

همچنین در هفته اخیر تعداد ۶۱۵ بیمار جدید شناسایی‌ شده و متأسفانه در طول این مدت ۱۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا درگذشته‌اند.

منبع: ایسنا خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن