اسلاید شواقتصادی

استاندار خراسان رضوی در نشست با اعضای کانون کارآفرینان استان مطرح کرد:

اقتصاد فقط سرمایه‌گذاری نیست/ مانع زدایی را با جدیت دنبال می کنیم

کد خبر : 39954

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود شش هزار واحد تولیدی در استان وجود دارد، گفت: نباید اجازه بدهیم که کارگری بیکار و یا واحد تولیدی تعطیل شود. لذا باید تلاش کرد تا وضعیت موجود را تثبیت کنیم.

به گزارش صبح مشهد، محمدصادق معتمدیان در نشست با اعضای کانون کارآفرینان استان، اظهار کرد: در چند ماه گذشته طی مطالعات میدانی، برنامه‌های میان بری مشخص کرده‌ایم و تلاش‌ها بر این بوده که اقدامات عملیاتی، محسوس و ملموس باشد.

استاندار خراسان رضوی افزود: اساس اقتصاد خراسان رضوی بخش خصوصی می‌باشد،لذا باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد فقط سرمایه‌گذاری نیست، گفت: باید شرایط سرمایه‌گذاری و موانع آن را برطرف کنیم، همچنین موانع را برداریم و در این راستا تلاش ما بر این بوده که وضعیت اقتصادی را تثبیت کنیم.

معتمدیان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود شش هزار واحد تولیدی در استان وجود دارد، بیان کرد: نباید اجازه بدهیم که کارگری بیکار و یا واحد تولیدی تعطیل شود. لذا باید تلاش کرد تا وضعیت موجود را تثبیت نماییم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه باید اقدامات، کارهای زود بازده و اثرگذار باشند تصریح کرد: در حوزه کمک به واحد‌های صنعتی، اولین استان بودیم که تفاهم‌نامه پانزده هزار میلیارد ریال منابع ارزان قیمت که کمک فنی اعتباری از سوی دولت است را به امضاء رساندیم.

وی با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به مشهد، تاکید کرد: در این سفر دستاوردهای خوبی برای استان خراسان رضوی به ارمغان آمد. از جمله در بخش عمرانی ۱۵۰۰ میلیارد تومان که ۸۰۰ میلیارد آن ویژه پروژه‌های راه و ۷۰۰ میلیارد تومان دیگر مربوط به پروژه‌های آبرسانی به مناطق روستایی و عشایری می‌باشد.

معتمدیان با بیان اینکه مرز دوغارون یکی از مرزهای مهم خراسان رضوی به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: موضوع احیای جاده ابریشم باید مورد توجه قرار بگیرد. در این راستا طی پیگیری‌ها و رایزنی‌های کوتاه مدت اخیر تلاش شده است که مشکلات دیرینه‌ آن حل و مرتفع شود.

استاندار خراسان رضوی به ظرفیت‌های بالقوه مرزی و مبادلات تجاری خراسان رضوی با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: مرز دوغارون فرصت مناسبی را ایجاد کرده است تا از طریق آن با کشورهای منطقه ارتباط تجاری برقرار کنیم.

معتمدیان همچنین به شعار سال اشاره کرد و گفت: کمیته‌ای در معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری تشکیل شده که دارای دو بخش اجرایی و سیاست‌گذاری مرتبط با شعار سال است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه صادرات یکی از پیشران‌های اصلی توسعه خراسان رضوی است، خاطرنشان کرد: اگر موانع حوزه صادرات استان برداشته شود، آثار و برکات فراوانی برای کشور دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مهم‌ترین عامل توسعه نگاه و رویکرد است، گفت: از همه مدیران استان می‌خواهم تا کسانی که به دنبال ایجاد موانع در اقدامات و کارها هستند را شناسایی و معرفی کنند.

معتمدیان با اشاره به اینکه واحدها و برند‌های خوبی در سطح استان داریم، اظهار کرد: سرمایه‌گذارهای خوبی در سطح استان داریم که در جایگاه ملی قرار دارند. لذا در سطح استان همه بدنبال توسعه هستند.

استاندار از نزدیک مشکلات سرمایه گذاران را بررسی فرمایند

در این جلسه، محمد حسین روشنک رئیس کانون کارآفرینان استان خراسان رضوی با ارائه بخش دیگری از معضلاتی که سرمایه گذاران در پروژه های پیرامون حرم مطهر با آن در گیر هستند ،پیشنهاد کرد که استاندار ضمن بازدید میدانی از پروژه ها وبافت پیرامون حرم مطهر ،ریاست جلسه ای را که به میزبانی سرمایه گذاران تشکیل خواهد شد برعهده داشته باشند و از نزدیک مشکلات سرمایه گذاران را بررسی و دستورات لازم را صادر فرمایند.

همچنین نمایندگان تَشَکُلها از حوزه های مختلف به بیان مسائل ومشکلات حوزه های تخصصی خود پرداختند که شامل چگونگی تصویب طرح مرحوم کازرونی و نیز فراخوان عمومی سنوات قبل ، برای سرمایه گذاری درپروژه های تصویب شده ، مطابق با طرح مصوب ونیز مشکلات ونارسایی های ایجاد شده بود.

در این نشست صمیمی که حدود دوساعت و نیم به طول انجامید، معاونت محترم امورهماهنگی اقتصادی استانداری و نیز مدیران کل سرمایه گذاری و اقتصادی این معاونت نیز حضور داشتند.

منبع:  اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن