اجتماعی

بیانیه خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی در اعتراض به برخورد با خبرنگار در سازمان صمت استان

کد خبر : 39939

پس از و قوع ماجرای برخورد با خبرنگار شناخته شده یکی از مطبوعات کثیرالانتشار، از همان ساعات اولیه این رویداد ناگوار، ماجرا را از مراجع مختلف مرتبط فرادستی پیگیری کردیم که خوشبختانه منجر به دستور قاطعانه نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و پیگیری استاندار در رابطه با این موضوع شد.

همچنین از طریق نهادهای نظارتی هم تا انتها و برخورد با فرد متعرض، پیگیر ماجرا بوده و اجازه نمی دهیم حقی از نمایندگان افکار عمومی ضایع شود و دیگربار این گونه با آنان برخورد شود؛ مباد.

این برخورد تند و زننده درحالی انجام گرفته که بیش از یکسال است رسانه ها با وجود مشکلات عدیده صنفی همچنان در خط مقدم مقابله با کرونا استوار ایستاده اند و در آستانه انتخابات امسال نیز بیش از همیشه نیازمند همدلی میان مسئولان و آحاد جامعه و تلاش در راستای ارتقای سطح سرمایه اجتماعی مردم هستیم و برکناری مدیر هتاک و عذرخواهی از جامعه رسانه ای حداقل انتظار از متولیان امر در روز نخست انعکاس این خبر بود که متاسفانه علیرغم پیگیری ها همچنان محقق نشده است.

این تعرض و برخورد غیرمتعارف با خبرنگار به عنوان نماینده افکار عمومی به جای پاسخگویی و تمکین به مطالبه شفافیت باعث شد تا توجه رسانه ها به مسائلی که در سازمان صمت استان خراسان رضو وجود دارد بیش از پیش جلب شود و افکار عمومی نسبت به این مسائل حساس تر شود.

مواردی مانند شائبه استفاده شخصی از خودروی بیت المال در صمت، ابطال بخشی از پرونده میلیاردی قاچاق برنج، صدور احکام سازمانی غیرمرتبط برای افزایش حقوق نورچشمی ها در این سازمان، مخفی کردن پرونده گرانفروش بزرگ برنج، فروش برنج تقلبی، تقلیل پرونده یکهزار تن گرانفروشی مرغ و برخی موارد دیگر از جمله موارد پیگیری شده در گزارشهای تحقیقی این خبرنگار بوده است.

خانه مطبوعات و رسانه های خراسان رضوی- ۲۵/۰۱/۱۴۰۰

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن