شهری

درمانگاه عالم آل محمد در مشهد برای دیالیز بیماران کرونایی اختصاص یافت

کد خبر : 39933

 کارشناس مسوول اداره امور بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران دیالیزی سرپایی مبتلا به کرونا می‌توانند در دوران نقاهت خود برای انجام دیالیز به درمانگاه عالم آل محمد (ص) این شهر مراجعه کنند و بعداز بهبودی کامل از خدمات سایر مراکز درمانی بهره بگیرند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر جواد رجبیان افزود: به دلیل شروع موج چهارم شیوع کرونا در کشور و مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، درمانگاه عالم آل محمد (ص) این شهر با ظرفیت ۶ تخت برای بیماران دیالیزی مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بیماران سرپایی دیالیزی که مبتلا به کرونا شده اند می توانند برای دیالیز به این مرکز درمانی مراجعه کنند و در دوران نقاهت خود از خدمات درمانی این مرکز بهره بگیرند.

این کارشناس با بیان اینکه تعداد بیماران دیالیزی مبتلا به کرونا افزایش یافته است گفت: اگر تعداد این بیماران افزایش قابل توجهی پیدا کند برای بستری و درمان آنها تدابیر ویژه ای اندیشیده می شود.

۱۰ هزار و ۱۵۰ بیمار خاص شامل بیماران دیالیزی، پیوندی، تالاسمی، هموفیلی و ام.اس زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

۲ هزار و ۸۵۰ نفر از این بیماران دیالیزی، سه هزار نفر پیوندی، ۶۰۰ نفر هموفیلی، ۸۰۰ نفر تالاسمی و ۲ هزار و ۹۰۰ نفر بیماران ام.اس هستند.

منبع: ایرنا خراسان رضوی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن