پایتخت فرهنگ اسلامی

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد خبر داد:

مشهدالرضا آماده میزبانی از ماه میهمانی پروردگار

کد خبر : 39878

قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد، از آمادگی کلانشهر مشهد برای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حریم مطهر رضوی خبر داد.

به گزارش صبح مشهد، مهدی یعقوبی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اقدامات ویژه‌ای در سطح شهر مشهد تدارک دیده شده، تا خدمت رسانی مطلوبی به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی صورت گیرد.

وی افزود: در همین راستا در زمینه آراستگی و نظافت شهر، اقدامات گسترده‌ای نظیر رفت و روب و پاکسازی ویژه معابر، به خصوص در هسته مرکزی و بافت پیرامون حرم مطهر و رفع نواقص کلیه آذین‌بندی های معابر و روشن بودن کلیه ریسه های چراغانی معابر سطح شهر، از دو روز قبل از آغاز ماه مبارک رمضان تا روز پنجم این ماه، در دستور کار قرار گرفته است.

یعقوبی ادامه داد: اکران طرح های ویژه ماه مبارک رمضان با استفاده از چراغ‌های گوبو در ۱۰۰ نقطه شهر، اکران ۶ المان گل و نور در مناطق ۱، ۸ و ثامن، تغییر فضای شهر در شب‌های قدر و اکران آذین‌بندی به رنگ قرمز در معابر منتهی به حرم رضوی با استفاده از ۶۰ هزار لامپ، بخش دیگری از این اقدامات است.

وی افزود: در حوزه فضای سبز شهری نیز هماهنگی های لازم جهت کنترل و رفع نواقص و بهبود وضعیت روشنایی میادین، لچکی ها و بلوارها در شبهای ماه مبارک رمضان صورت گرفته و مقرر شده تا گل آرایی های ویژه سطوح فضای سبز و همچنین نصب گل نوشته و استیکر بر روی المانهای گل ویژه عید فطر نیز صورت پذیرد.

معاون شهردار مشهد افزود: در حوزه حمل و نقل نیز سرویس دهی ویژه سازمان اتوبوسرانی در ۴۸ مسیر موقت در شب‌های قدر، آماده باش و خدمت‌رسانی بیش از ۱۵۰۰ دستگاه تاکسی بیسیم و تاکسی های فعال در خطوط منتهی به حرم مطهر و افزایش ۴ ساعته سرویس دهی خط یک و دو قطار شهری در شب های قدر، بخشی از خدمات ارائه شده به شهروندان خواهد بود.

قائم مقام ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد ادامه داد: در حوزه فرهنگی نیز علاوه بر برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی،مذهبی و هنری با موضوعات قرآنی و نهج البلاغه به صورت مجازی، پویش “کریمانه” با همراهی خیران، تشکل های محلی و شوراهای اجتماعی محلات با تاکید بر حمایت از اقشار آسیب دیده یا در معرض آسیب و برگزاری ایستگاه سلامت و انجام غربالگری در مساجد منتخب سطح شهر با حضور پزشکان داوطلب و همراهی مراکز بهداشت اجرا می‌شود.

یعقوبی افزود: در حوزه اطلاع رسانی نیز مقرر گردیده است بیش از ۳۵۰۰ مترمربع اطلاع رسانی محیطی، به همراه اکران ۵ تیزر مناسبتی و فعالیت ۲۴ ساعته سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ صورت پذیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن