زندگی

شوهرم هیچ چیزی ندارد جز یک زبان تکه‌انداز و زهرآلود!

کد خبر : 39786

بعد از سال‌ها زندگی با شوهرم، به این نتیجه رسیدم که عمرم را در کنار او تلف کرده ام. او یک مرد، درست و حسابی نیست. من ۴۵ ساله‌ام و او ۴۸ ساله است. اختلاف‌هایمان هر روز بیشتر می‌شود. این روزها خیلی گریه می‌کنم اما شرایط تغییری نمی‌کند. شوهرم هیچ چیزی ندارد جز یک زبان تکه‌انداز و زهرآلود. خسته شدم. راهنمایی‌ام کنید.

نویسنده : تینا امیری | کارشناس‌ارشد روان‌شناسی بالینی

صبح مشهد– مخاطب گرامی، قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که ارتباط یک تعامل دو طرفه است یعنی هیچ‌گاه آن‌چه در یک رابطه زن و شوهری ایجاد می‌شود، به طور کامل دست پخت یکی از دو طرف نیست. همواره هر دو طرف یک رابطه، سهمی در آن‌چه حاصل شده، دارند. به خصوص زمانی‌که یک رابطه از طول عمر بیشتری برخوردار است. گاه حتی افراد با نادیده انگاشتن و اهمیت ندادن به اتفاقات نادرستی که در یک رابطه می‌افتد، سهم خود را ایفا می‌کنند. برای مثال، اگر مدت زمان طولانی به فردی اجازه دهید به شما بی‌احترامی کند، وقتی در نهایت، این بی احترامی را به اوج می‌رساند، نمی‌توانید منکر سهم خود در وضعیت پیش آمده شوید. بنابراین بهتر است مسئولیت خود را در ایجاد شرایط پیش آمده بپذیرید. این موضوع به معنای سرزنش کردن خودتان نیست، تنها تلاش کنید دیدی واقع‌بینانه به عوامل ایجاد کننده شرایط فعلی داشته باشید و با شناسایی سهم خود و عواملی که شخصا با حذف آن در اوضاع می توانید تغییری حاصل کنید، در بهبود اوضاع نقش ایفا کنید.

چرا اختلافات‌تان بیشتر شده است؟
در پیامک‌تان اشاره کرده بودید که اختلافات‌تان شدت گرفته است. آیا دلیل خاصی برای این موضوع وجود دارد؟ در صورتی‌که پاسخ روشن است، سعی کنید بر سر اختلاف نظرهای پیش آمده مذاکره کنید. راه‌حلی برای مسائل پیش آمده از طریق گفت‌وگو پیدا کنید ولی یک گفت‌وگوی مبتنی بر اصول مذاکره صحیح. در صورتی‌که به تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از فرزندان تان بخواهید به عنوان شاهدانی بی طرف حضور یابند و نظر خود را در این باره اعلام کنند.

گریه زیاد، کمکی به شما نمی‌کند
بدون شک گریه زیاد و صدمه زدن به خودتان نه تنها کمکی به شما نمی‌کند بلکه با ایجاد فرسایش روان شناختی در شما، منجر می‌شود توانایی فکر و عمل کردن صحیح را هم از دست بدهید. سعی کنید به لحاظ روانی و فیزیکی خود را در شرایط مناسب‌تری قرار دهید. در نهایت در صورتی‌که نتوانستید مشکل را شخصا حل کنید، حتما از یک زوج درمانگر ماهر کمک بگیرید. می‌توانید در ابتدا به تنهایی به متخصص مراجعه کنید. درست است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارید اما مطمئن باشید که می‌توانید شرایط زندگی‌تان را بهبود ببخشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن