پایتخت فرهنگ اسلامی

امام جمعه مشهد: زمینه فروپاشی آمریکا فراهم شده است

کد خبر : 39637

امام جمعه مشهد گفت: بعد از انتخابات آمریکا زمینه‌ای فراهم شده تا آنچه بر سر اتحاد جماهیر شوروی آمده و آنرا از هم پاشید، عنقریب بر سر ایالات متحده نیز بیاید و هر ایالت برای خود حکومت تشکیل داده و قدرت استکباری آمریکا از بین برود.

صبح مشهد– آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های آخرین نمازجمعه سال ۱۳۹۹ مشهد در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم منور امام رضا (ع) امسال را “سال شکست آمریکا” تصیف و بیان کرد: بالاتر از همه آنها، شکست آمریکا در داخل خود بود که نظام آن کشور دچار فروپاشی شد و ترامپیسم سقوط کرد. جریان انتخابات آمریکا و دموکراسی غربی که مردمش به آن سر سپرده بودند بدنام شد، آمریکاییها از دموکراسی غربی دلسرد شدند و در نتیجه نظام دموکرات غربی از نظر مردم دچار فروپاشی شد.

وی ادامه داد: امسال، آمریکا در همه موارد شکست خورد، در فشار حداکثری علیه انقلاب اسلامی و در منطقه نیز شکست خورد. امروز از نظر مردم عراق و سوریه، آمریکا منفورترین موجود روی کره زمین است و در همه حملات و جنگ‌های نیابتی نیز این مردم بودند که پیروز شدند و آمریکا و مزدور دست نشانده‌اش دچار شکست شدند و اکنون موشکهای ویران کننده یمنی ها که در عربستان فرود می آید، آمریکا را عاجز کرده و مزدور دست نشانده‌اش، آل سعود را به ذلت کشانده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در ادامه خطبه‌ها، امسال را دارای نکات مثبت و فرصتهایی قابل توجه ذکر و بیان کرد: از آغاز نهضت حضرت امام خمینی(ره) تاکنون سه مرحله داشته‌ایم که مردم با همه عشق و مجاهدانه به میدان آمده‌اند. نخستین مورد در آغاز نهضت امام راحل، مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، سپس دفاع مقدس و پس از آن مقابله با کرونا و حضور در رزمایش مواسات بوده است.
وی گفت: مدعیان تمدن و دنیای غرب، در مدیریت شیوع ویروس کرونا درماندند، کالاها را از دست هم چنگ می‌زدند و در درمان این ویروس هم مانده بودند بطوری که نسلهای مسن و سالمند را تسلیم مرگ کردند اما مردم و نظام ما در مقابله با بحران کرونا درخشید.
آیت‌الله علم‌الهدی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه مشهد به اقدامات امسال دستگاه قضا اشاره و بیان کرد: قوه قضاییه دچار تحول عظیم و اطمینان‌بخشی برای مردم شد. دستگاه قضا در عرصه تولید دخالت کرد و مراکز مهم تولید و اشتغال با اراده رییس قوه قضاییه به کار افتاد و اشتغال ایجاد شد.
وی افزود: امسال همچنین در “سال جهش تولید” در مسائل مختلف از جمله صنایع موشکی، نظامی، فناوری، تولید در عرصه امکانات پزشکی و تولید واکسن توفیقات زیادی به دست آمد که نه تنها ما را از دنیا بی‌نیاز کرد بلکه دنیا به ما محتاج شد چنانکه اکنون کیتهای طبی ایرانی تشخیص کرونا به فرانسه صادر می‌شود.
امام جمعه مشهد در ادامه به برخی مشکلات در سال ۱۳۹۹ اشاره و بیان کرد: مردم ما امسال در “مثلث شوم کرونا، تحریم ظالمانه و برخی سوء مدیریتها: گرفتار شدند. امسال را با کرونا آغاز کردند و در آستانه سال جدید هم گرانی به مردم به خصوص اقشار فقیر و آسیب‌پذیر فشار وارد می‌کند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی مبهم در بورس، سیاستهای غلط در بازار، نظارت ناقص، عدم نظارت بر صادرات و واردات هدفمند، عدم مقابله با پدیده شوم دلالی، دل بستن به برجام و وعده‌های آمریکا و اروپا از دلایل ایجاد مشکلات اقتصادی و گرانی هستند. از همه مسوولان درخواست می‌کنم در برابر گرانیها و سختی‌های معیشتی، ساکت ننشسته، خود را کنار نکشند و بلای گرانی را از سر مردم کم کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی حل مساله گرانی آسان است. قوه قضاییه که وارد عرصه احیای تولید شده نباید در برابر گرانی هم ساکت بنشیند بلکه باید با همه قدرت وارد شود.

وی افزود: مسوولان یک حرکت جهادی انجام دهند و از پزشکان و پرستاران یاد بگیرند که زندگی و خانه خود را رها کردند و تا مرز شهادت پیش رفتند تا به مردم کمک کنند. در کشور همه چیز داریم، کمبود وجود ندارد و همه چیز فراوان است اما بخاطر سودجویی برخی احتکارچیان، دلالی و سوءمدیریتها مردم در گرانی دست و پا می‌زنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن