انتخابات ۱۴۰۰

جولان موج چهارم و پنجم ویروس کرونا در اردیبهشت ۱۴۰۰

کد خبر : 39489

(چهل و چهارمین یادداشت کرونایی)

محمد حسین روشنک
دبیر ستاد پویش های مردمی پشتیبانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی۱۳۹۹/۱۲/۱۹

اگر مدیریت مقابله با کرونا به خواهش و تمنای وزیر بهداشت خلاصه شود، کشتار کرونا در اردیبهشت ۱۴۰۰ روزانه به حدود یک هزار نفر خواهد رسید.

اگر کنترل‌ها و مقابله‌ها با کرونا به همین خواهش و تمناها ادامه یابد، برآورد می‌شود در نوروز ۱۴۰۰ چند ده میلیون مسافرت انجام شود که باتوجه به نظر کارشناسان که کرونا ویروس را مریضی ناشی از سفر می‌دانند و تجربه این موضوع را نیز ثابت می‌کند؛ نتیجه آن، تلفات روزانه بسیار سنگینی در انتظار مردم ایران بویژه مشهد مقدس در اردیبهشت‌ماه خواهد بود.

در خبرها آمده بود راه آهن جمهوری اسلامی اعلام کرده است که در ایام نوروز روزانه ۸۰ رام قطار فقط از تهران به مشهد اعزام می‌شود. حتما همین افزایش در وسایل نقلیه دیگر از سراسر کشور به مشهد وجود خواهد داشت.

از آنجا که حدود ۳میلیون مسافر مشهد مقدس از سراسر ایران بلکه کشورهای دیگر که معمولا درگیر ویروس کرونا هستند احتمالا جمع زیادی از مبتلایان و تلفات اردیبهشت ۱۴۰۰ خراسانی بویژه مشهد خواهد بود.

با شرایط موجود بنظر می‌رسد کاری برای کنترل کرونا در فرودین ماه ۱۴۰۰ نمیتوان انجام داد؛ لذا درخواست مردمی از استاندار محترم و ستاد مقابله با کرونای استان و فرماندار محترم شهرستان مشهد مقدس این است که از همین امروز در تدارک تخت بیمارستانی و کادر درمان و قبرستان‌های دفن کشته شده‌های کرونا باشند، چرا که تخت‌ها و کادر درمان شهید داده خسته و قبرستان‌های استان پاسخگوی حجم مبتلایان و کشتار کرونا در اردیبهشت ۱۴۰۰ نخواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن