اقتصادی

وام مسکن با اقساط ۲٫۷ میلیونی برای کم درآمدها!

کد خبر : 39233

تفاهم نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی ارزان‌قیمت برای اقشار کم‌درآمد بین وزارت راه و بانک عامل امضا شد.

صبح مشهد– در قالب این تفاهم نامه، ۱۵۰ میلیون تومان وام با نرخ سود ۴ درصد و بازپرداخت ۵ ساله به واجدان شرایط پرداخت می‌شود. وامی که با اقساط ۷/۲میلیون تومانی قرار است به سه دهک پایین جامعه اختصاص یابد!

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، تفاهم‌نامه ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای دهک‌های یک تا سه درآمدی، صبح دیروز بین وزارت راه و شهرسازی و یکی از بانک‌های عامل، در راستای طرح اقدام ملی مسکن و در قالب توسعه مسکن ارزان‌قیمت به امضا رسید.بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده است به ۵۰ هزار نفری که جزو دهک‌های کم‌درآمد جامعه هستند (دهک‌های یک تا سه) ۱۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد تعلق بگیرد. در اجرای این طرح، خانوارهای کم‌درآمد تازه ازدواج‌کرده و سرپرست خانوارهایی که سه فرزند و بیشتر دارند، در اولویت هستند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، اسامی افرادی که در اولویت دریافت این وام‌ها و مشارکت در این طرح هستند، از سوی معاونت مسکن و ساختمان به بانک اعلام خواهد شد. مدت زمان اجرای این تفاهم نامه سه سال و مدت بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه پنج سال تعیین شده است.به گزارش خراسان، نگاهی به شرایط تسهیلات فوق نشان می دهد که رقم آن، از رقم ۱۰۰ میلیونی تسهیلات مسکن ملی بیشتر است و مدت زمان بازپرداخت آن نیز محدود به پنج سال شده است، به این ترتیب اقساط آن به حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می رسد. رقمی که برای خانوارهای دهک پایین بسیار سنگین است. در هر حال به نظر می رسد مسئولان وزارت راه باید توضیحات بیشتری در این باره ارائه کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن