اخبار مهم

ناپدری عاشق دختر ۱۷ ساله شد

کد خبر : 39042

ناپدری عاشق دختر ۱۷ ساله شدنیلوفر دختر ۱۷ ساله مشهدی به خاطر رفتار‌های زشت و غیرمتعارف ناپدری اش به خانه خاله اش پناه برد و تازه آنجا بود که دست ناپدری برای همه رو شد.
به گزارش صبح مشهد آن قدر با شنیدن این ماجرای تلخ، وحشت زده و نگرانم که همانند بیماران روانی دور اتاق می‌چرخم و با خودم حرف می‌زنم. هیچ گاه از روزی که برای بار دوم ازدواج کردم، به ذهنم نمی‌رسید که همسرم چنین نقشه شومی را در سر داشته باشد. به همین دلیل زمانی که این ماجرای اسفبار را از دهان خودش شنیدم، ناخودآگاه سیلی محکمی به صورتش نواختم و …

زن ۴۰ ساله که از شدت استرس و نگرانی لرزش دستانش به خوبی حس می‌شد، با چهره‌ای مغموم، اما برافروخته وارد اتاق مددکاری شد و در حالی که لیوان آب را سر می‌کشید، در تشریح سرگذشت اسفبارش به کارشناس اجتماعی کلانتری آبکوه مشهد گفت: تازه دیپلم گرفته بودم که «همایون» به خواستگاری ام آمد. مادرم در یکی از جلسات مذهبی با مادر همایون آشنا شده بود و با همین آشنایی چند ساعته مرا برای پسرش خواستگاری کرده بود، در حالی که هیچ گونه آشنایی و شناخت قبلی از خانواده اش نداشتیم، اما مادرم اعتقاد داشت وقتی مادر همایون زنی محجبه و باوقار است، حتما فرزندش را به شکل شایسته‌ای تربیت کرده است. از سوی دیگر نیز یکی از بستگان پدرم عاشق خواهر کوچک ترم شده بود و آن‌ها به طور غیررسمی و با واسطه کردن بزرگ تر‌ها از خواستگاری خواهرم صحبت می‌کردند، اما پدرم حتی سخن گفتن در این باره را نیز بر نمی‌تابید چرا که اعتقاد داشت تا زمانی که من ازدواج نکرده ام، نباید حرف از خواستگاری خواهر کوچکم به میان بیاید.

ازدواج بدون شناخت زن مشهدی را گرفتار کرد
این گونه بود که من تصمیم خودم را گرفتم و ندیده و نشناخته با همایون ازدواج کردم. طولی نکشید که مقدمات جشن عروسی فراهم شد و من و همایون زندگی زیر یک سقف را آغاز کردیم، اما خیلی زود ورق برگشت و زندگی ام در مسیر نابودی قرار گرفت.

هنوز دخترم را باردار بودم که روزی سرزده به خانه بازگشتم و شوهرم را کنار بساط مواد مخدر دیدم. گویی اتاق دور سرم می‌چرخید و پرنده‌های خوشبختی مرا ترک می‌کردند. همه آرزوهایم با دیدن این ماجرا به خاکستر یأس تبدیل شد. زمانی که فهمیدم همایون قبل از ازدواج با من اعتیاد داشته است، گریه کنان به پایش افتادم و از او خواستم به خاطر دخترمان اعتیادش را ترک کند. به همین دلیل او را نزد پزشک متخصص اعصاب و روان بردم و همسرم با مصرف دارو چند ماه اعتیادش را کنار گذاشت.

اعتیاد شوهر زندگی زن مشهدی را خاکستر کرد
در این مدت احساس آرامش داشتم و آرام آرام به ادامه زندگی با همایون امیدوار شدم، ولی هنوز ترک اعتیاد او به یک سال نرسیده بود که متوجه شدم همسرم دوباره به لجنزار مواد افیونی افتاده است، اما او سختی رانندگی در جاده و بیابان را بهانه‌ای برای مصرف مواد مخدر قرار داده بود و ادعا می‌کرد اگر کمی مواد مخدر سنتی مصرف نکند، توان کار کردن را نخواهد داشت.

تلاش هایم برای ترک اعتیاد او بی فایده بود. با وجود این، این شرایط را تحمل کردم تا این که بعد از به دنیا آمدن دختر دیگرم تازه متوجه شدم که همایون به مواد مخدر صنعتی روی آورده است. دیگر بر لبه پرتگاه ایستاده بود و هر لحظه با توهم‌هایی که داشت، مرا به باد کتک می‌گرفت. چند بار تلاش کرد دختر کوچکم را بفروشد و …

خلاصه، زندگی فلاکت بارم هر روز بدتر می‌شد تا این که بعد از ۱۳ سال زندگی مشترک از او طلاق گرفتم و حضانت دخترانم را در قبال بخشش مهریه پذیرفتم و به خانه پدرم بازگشتم. با شرکت در کلاس‌های آموزش خیاطی کار و کاسبی به راه انداختم و سعی کردم زندگی گذشته را فراموش کنم. در این مدت خواستگاران زیادی داشتم، اما همه فکر و ذهنم تربیت و تحصیل دخترانم بود تا این که یکی از مشتریانم مرا برای پسرش خواستگاری کرد. طاهره خانم مدعی بود عروس و پسرش در کشاکش طلاق هستند، چرا که عروسش نازاست.

اگرچه طاهره خانم ادعا می‌کرد پسرش مرا در مسیر منزل دیده و پسندیده است، اما راضی به این ازدواج نبودم. با وجود این، آن قدر رفت و آمد‌ها و اصرارهایش بیشتر شد که تصمیم گرفتم با پسرش صحبت کنم. «شهرام» با همه خواسته هایم و به ویژه حضانت صحیح از فرزندانم موافقت کرد، چرا که دخترم به سن نوجوانی رسیده بود و حساسیت خاصی از خودش بروز می‌داد.

ناپدری به نیلوفر ۱۷ ساله علاقه‌مند شده بود / رازی که فاش شد
خلاصه، دخترم را راضی کردم و سه سال قبل، دوباره پای سفره عقد نشستم. از همان چند ماه اول زندگی متوجه شدم دخترم رابطه خوبی با همسرم ندارد و من آن را به حساب همان حساسیت هایش می‌گذاشتم. همسرم وضعیت مالی خوبی داشت و من هم آن قدر درگیر زندگی و جنین هشت ماهه ام بودم که متوجه افسردگی و گوشه گیری دختر ۱۷ ساله ام نشدم تا این که «نیلوفر» چند روز به خانه خواهرم رفت و با بیان این که دیگر به خانه باز نمی‌گردد، راز عجیبی را فاش کرد. او به خواهرم گفته بود ناپدری اش به او علاقه‌مند شده و پیامک‌های خارج از عرف برایش می‌فرستد و پیشنهاد دوستی داده است!

باورم نشد، اما وقتی از زبان همسرم شنیدم، ناخودآگاه سیلی به صورتش نواختم و …

شایان ذکر است، به دستور سرهنگ محمدی (رئیس کلانتری آبکوه) این پرونده توسط کارشناسان زبده در دایره مددکاری اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: رکنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. چی بگم اگر قبل از هر تصمیمی یکم شرایط موجود روهم در نظر بگیریم یا کمی هم واقع بین باشیم و عاقبت کارو تصمیمی که گرفتیم رو بسنجیم از همون اول خیلی کار ساده ای پیبردن به نتیجه ویا همون اخر کار منتها ادما بجز خودشون به باقی مسائل وافراد خانواده هیچ توجه ای نمیکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن