دانش و فناوری

به میزبانی بیمارستان رضوی: وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در مشهد برگزار می‌شود

کد خبر : 38982

وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا هشتم و بیست و دوم اسفند به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار صبح مشهد، دبیر علمی این وبینار روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه  افزود: با توجه به شرایطی که کرونا ایجاد کرده است و شرایطی که وبینارها دارند انجام وبینار طی ۲ مرحله و با فاصله زمانی انجام می‌شود.

دکتر محمود شبستری افزود طی سه سال گذشته بیمارستان رضوی به صورت حضوری پذیرای متخصصان مرتبط با قلب و عروق جهان بوده است اما امسال به خاطر کرونا این همایش به صورت وبینار برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: انجام ۱۲ عمل جراحی به صورت آنلاین که هشت مورد آن در ایران و چهار مورد در ایتالیا انجام می شود بخش‌هایی از این وبینار است.

دبیر علمی وبینار بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا گفت: متخصصانی از ایتالیا، آلمان، بلژیک، هند، سوئیس، آمریکا، اسپانیا و ترکیه با این وبینار همکاری می‌کنند و جدیدترین دستاوردها و تکنیکهای مرتبط با قلب و عروق را مورد تبادل نظر قرار خواهند داد.

شبستری با بیان این که ثبت نام در این کنگره به صورت رایگان است افزود: برگزاری وبیناری این کنگره باعث می‌شود افراد بیشتری بتوانند از تجربیات متخصصان بهره‌مند شوند.

معاون آموزشی بیمارستان فوق تخصصی رضوی هم گفت: این بیمارستان در پی این است که علاوه بر جنبه درمانی خود، وجه علمی و آموزشی اش را نیز حفظ کند.

دکتر محمد وجدان‌پرست افزود: در ایام کرونا تاکنون ۳۰ وبینار علمی و آموزشی در بیمارستان فوق تخصصی رضوی در مشهد برگزار شده است که در این زمینه جزء بیمارستان‌های فعال و پیشرو کشور هستیم.

در این نشست خبری دکتر فریدون نوحی رییس انجمن قلب و عروق ایران نیز از طریق اسکایپ پیامی برای کنگره ارسال کرد.

دکتر شبستری در پایان یک توصیه هم به شهروندان در خصوص اجتناب از عادی انگاری ویروس کرونا داشت و از عموم مردم خواست، احتیاط و رعایت پروتکل های بهداشتی و سلامت را همیشه مد نظر داشته باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن