استانی

تبادل تفاهمنامه همکاری بین اداره کل زندانهای خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان

کد خبر : 38774

تفاهمنامه همکاری بین اداره کل زندانهای خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان با محوریت اجرای طرح معراج در زندانهای استان به امضاء حضرت آیت ا… عاملی مدیریت عالی حوزه علمیه و جانفدا مدیرکل زندانهای استان رسید.

به گزارش صبح مشهد، آیت ا… عاملی مدیر عالی حوزه علمیه خراسان در آئین تبادل این تفاهمنامه ضمن تاکید بر لزوم فهم دقیق از مفاد و شرح وظایف مندرج در تفاهمنامه گفت : در انجام تعهدات ، اعتقاد و متناسب بودن کارها با نیاز جامعه مخاطب (زندانیان) و ظرفیتهای موجود لازمه توفیق و ثمر بخش بودن امور است.

مدیرعالی حوزه علمیه خاطرنشان کرد : زندانیان نیز بعنوان بخشی از جامعه که آسیب دیده هستند مخاطب و گروه هدف حوزه علمیه هستند و روحانیون در برابر تعلیم و تربیت آنها مسئول هستند.

وی افزود : با تدوین طرح معراج و اجرای دقیق،کارشناسی و مرحله به مرحله آن در زندانها فضای قالب ، تعلیمی و تربیتی مبتنی بر اصول اسلامی خواهد شد و با احصاء نتایج ، زندانها به معنای واقعی به آموزشگاه نیکی ها تبدیل خواهد شد.

جانفدا مدیر کل زندانهای خراسان رضوی نیز در تشریح این طرح گفت : طرح معراج با محوریت توسعه ، ارتقاء و رشد فرهنگی زندانیان،کاهش آسیب در زندانها و اصلاح و تربیت مددجویان مطابق با آموزه های دینی و اسلامی ،متکی بر ظرفیت حوزه علمیه تدوین شده است.

وی خاطر نشان کرد : با اجرای این طرح و حضور هدفمند روحانیون در مراکز تامینی و تربیتی، فرهنگ پایدار دینی و اعتقادی در زندانها جاری و نهادینه خواهد شد.

جانفدا افزود :به فضل الهی با حصول نتایج عملی ،پیش بینی میشود این طرح بعنوان یک الگوی کامل اسلامی و دینی در تعلیم و تربیت زندانیان تبدیل شود.

گفتنی است در قالب طرح معراج همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۲ زندانی نیازمند از زندان مرکزی مشهد آزاد شدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن