اخبار مهم

دام پلید مرد شیاد برای زن جوان مطلقه در «دیوار» !

کد خبر : 38733

چنان به ظاهر و حرف های آن مرد شیاد اعتماد کرده بودم که هیچ گاه به ذهنم نمی‌رسید او نیت سوئی دارد و می خواهد از یک زن سرپرست خانواده کلاهبرداری کند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان زن ۳۵ ساله در حالی که چشمانش پر از اشک شده بود با بیان این جملات به کارشناس اجتماعی کلانتری آبکوه مشهد گفت: حدود یک سال قبل و بعد از شش سال زندگی مشترک از همسرم طلاق گرفتم چرا که هیچ گونه تفاهم و سازگاری با هم نداشتیم در این میان من نمی توانستم وابستگی به دخترم را پنهان کنم چرا که او جگر گوشه ام بود و من نمی توانستم بدون او زندگی کنم به همین دلیل حضانت دخترم را پذیرفتم و از همسرم جدا شدم.

از آن روز به بعد باید مخارج زندگی خود و دخترم را تامین می‌کردم ولی به دلیل این که مدرک تحصیلی دیپلم داشتم و سن استخدامم نیز گذشته بود به ناچار در پی شغلی خانگی بودم تا درآمدی کسب کنم. از سوی دیگر نیز همسر سابقم هیچ نفقه ای برای دخترم پرداخت نمی کرد و من باید تلاشم را برای آسایش دخترم بیشتر می‌کردم بالاخره از طریق معرفی آشنایان یا آگهی‌های روزنامه ها به کارگری در خانه های مردم می پرداختم تا بتوانم اجاره منزل و مخارج روزانه ام را تامین کنم چرا که بعد از طلاق زیرزمین کوچکی را در بولوار توس مشهد اجاره کرده بودم و به همراه دخترم در آن جا به زندگی ادامه می دادیم.
اگرچه درباره کلاهبرداری در سایت دیوار و کمین شیادان در فضای مجازی مطالب زیادی شنیده و خوانده بودم ولی هیچ وقت فکر نمی کردم من نیز به همین راحتی و با اعتماد به این آگهی‌ها به دام شیادان نقابدار بیفتم. ماجرا از آن جا آغاز شد که برای یافتن کار خانگی در سایت دیوار جست وجو می کردم که یک آگهی استخدام توجهم را جلب کرد در آن آگهی نوشته شده بود «به کارگری برای پخت و پز و نظافت منزل نیازمندیم.» من هم که به آشپزی خودم اعتماد داشتم بلافاصله با شماره تلفن درج شده در زیر آگهی تماس گرفتم. مردی بسیار مودبانه و متشخص پاسخ تلفنم را داد و درباره شرایط کاری اش گفت: «من صاحب کارخانه ای در شهرک صنعتی در جاده کلات هستم! و همه اعضای خانواده‌ام به خارج از کشور رفته اند بنابراین به کد بانویی نیاز دارم که حداقل دو روز در هفته برایم غذای گرم خانگی تهیه کند و همچنین به نظافت منزلم بپردازد!»

آن مرد بعد از آن که درباره ساعات کاری و روزهای حضورم در منزل توضیح داد خیلی مودبانه درخواست کرد قبل از استخدام به منزلش بروم و شرایط کاری را از نزدیک مشاهده کنم. خلاصه نشانی آن منزل را گرفتم و با اتوبوس به منطقه احمدآباد مشهد رفتم. مردی حدودا ۳۷ ساله در منزل را گشود و با خوشرویی و مهربانی مرا به درون منزل دعوت کرد. او در حالی که از من می خواست روزهای اول و آخر هفته را در منزلش کار کنم، ادامه داد شاید بتواند بقیه روزهای هفته را نیز در کارخانه اش استخدامم کند! او سپس از من خواست قبل از استخدام باید مدارک شناسایی ام را ملاحظه کند و نشانی محل سکونتم را بداند من هم کارت ملی و شناسنامه ام را که همیشه همراهم بود به او نشان دادم و نشانی منزلم را نیز روی تکه کاغذی نوشتم! بعد از این ماجرا به خانه ام بازگشتم و منتظر تماس آن مرد ماندم تا این که دو روز بعد زنگ منزلم به صدا درآمد وقتی در را گشودم آن مرد را روبه روی خودم دیدم. با حیرت و تعجب آن مرد را که یک جعبه شیرینی نیز در دست داشت به درون خانه ام تعارف کردم و مشغول گفت و گو شدیم.

او در میان صحبت ها گفت: «برای آن که قرار است خانه و زندگی ام را به تو بسپارم باید ضمانتی داشته باشی!» به او گفتم کسی را ندارم که ضمانتم را بکند اما می توانم مبالغی سفته را به عنوان ضامن بگذارم! اما او با مهربانی و چرب زبانی و با این بهانه که این گونه به زحمت می افتی، از من خواست تا گوشی همراهم را به عنوان ضمانت نزد او بگذارم! به او گفتم: اما این گوشی را لازم دارم! آن مرد با لبخند ادامه داد حداقل به مدت یک هفته برای جلب اعتماد نزد من باشد! و سپس در حالی گوشی را به او دادم که حتی محتویات آن را نیز خالی نکردم. او رفت و دیگر گوشی تلفنش خاموش شد. وقتی به در منزلش رفتم همسایه اش گفت: این منزل مدت‌هاست خالی از سکنه است و …

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۹ نظرها

 1. خدا لعنتش کنه طفلکی خانومه به امید یه لقمه نون حلال بوده برا خودش و بچش بعد اون مرد عوضی اینطوریی کرده کثافت الهی به حق همون پاکی همون بچت خدا تاوان این کارش و نشونش بده عزیزم

  1. سلام خیلی ادم بی وجدانی بود… توقعی نمیره خدا هدایتش کنه

  2. بله بی شک خدا لعنتش کنه اماسادگی آن خانم زحمت کش ومحترم نباید نادیده گرفته شود. یک لحضه اگرازخودش میپرسید که گوشی موبایلش چه ارزشی درمقابل خانه وزندگی آن شخص دارد.،حداقل یکم مشکوک به داستان میشد. آخه کی به عنوان ضمانت کاری گوشی موبایل میگیره؟

 2. لااله الا الله دیگه این چه دزد کثافتی بوده دیگه بیچاره وبدبخت تر ازاین خانم پیدا نکرد سرش کلاه بذاره الله لعنتش کنه

 3. در این اوضاع هرج و مرج، خوبه قضیه به همین جا ختم شده ، اگه قضیه ناموسی میشد که واویلا، … باید خیلی مراقب بود، کثافت های انسان نما زیاد هستند…. به خدا واگذارش کنید بی شرف رو

 4. خوب شما با چرب زبانی مردی شیاد روبرو شدی ایا فقط ان حق بازرسی شمارا دارد خوب شماهم درخلوت برو کارخانه وانچه گفته اصلا دوتا همسایه که رفتی دیدی رفتی تحقیق محل حول شدی وحالا گوشی چرا ضمانت یعنی این شماره های خودت وخانواده ودوست اشنا را بدون هیچ درنگی وحتی کپی کردن ان به سیم کارت همینکه گفت گوشی باید دراختیارش بگذاری بنظر من ادم خوب وحساب همه جا راداشته که به این خانم همان گوشی بسش هست ومتاسفانه عوض راه حل نظرهای احساسی یکجانبه وبدون اینکه بدانیم واقعیت چیست نفرین شروع میکنیم اینکه میگویم ادم خوبی بوده مطمن باشید جانب داری نیست حقیقت محض است چرا چون این خانم درازای کار ندیده ونکرده ممکن کارش به تجاوز وسفته های انچنانی که اقای بی کارخانه وبی خانه بسرش بیاورد باید صدقه حتما بدهد که بعدش این کارها نیز انجام میدهیم عزیزان کرونا ربط دارد به ساختار های غلط امروزه ما که دست ازسادگی وفریب وهیجانات بی ارزش وتعارفات پوچ دست کشیده کمی جدی تر واز مغز خود کار بکشیم احتمالات را قطعا سرلوحه بیاوریم تازمانی که ازفکر خود بهره نبریم وتحت عنوان شنیدم میگفتند باشیم همینه وبدترش هم خواهد بود تا کرنا هست بیاندیشیم وجهان خود تعغیر به واقعیت ها باز کنیم وساده انگاری وتنبلی بس است بخود بیایم وخدا شویم به امید بزودی

  1. چی میگی شما؟ یبار متنتو بخون ببین خودت متوجه میشی چی نوشتی!؟ بعدش ارسال کن داداش

 5. به نظرم این خانم خیلی شانس اورده میتونست خیلی بدتر باشه اونم مطمئن باشید جواب ۱۰ تا گوشی رو پس میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن