زندگی

دامادمان و رفتارهایش خیلی نچسب است!

کد خبر : 38449

۲۴ ساله هستم و متاهل. ۲ سال پیش ازدواج کردم. به تازگی خواهرم هم عروس شد. از همان روز اول، حس خوبی به دامادمان نداشتم. پسر بدی نیست. اما از نظر من، رفتارهایش خیلی نچسب است. این احساس را دوست ندارم و می خواهم مثل برادرم دوستش داشته باشم. چه کنم؟

نویسنده : دکتر حسین محرابی | روان‌شناس

صبح مشهد– این‌که به جای قطع ارتباط دوست دارید حس خوبی از حضور در کنار دامادتان داشته باشید، قابل ستایش است. با این حال، سعی کنید در دیدارها و مراودات خود با دامادتان از او یک شخصیت مثبت و دوست‌داشتنی در ذهن خود ایجاد کنید و بیشتر روی ویژگی‌های مثبت و جنبه‌های خوب شخصیت وی تمرکز داشته باشید. توجه داشته باشید که قرار نیست داماد شما یک انسان بی‌عیب و نقص باشد و ممکن است مثل خود شما و همه انسان‌های دیگر در کنار ویژگی‌های مثبت و نقاط قوت خود ضعف‌ها و ایرادهایی نیز داشته باشد ولی آن‌چه مهم است کمرنگ دیدن این خصوصیت‌ها و بزرگ‌نمایی خوبی‌هاست زیرا عیب‌جویی و بزرگ‌نمایی نقاط ضعف باعث می‌شود که به تدریج یک شخصیت منفی و غیر قابل تحمل از او در ذهن شما نقش ببندد. بنابراین شایسته است که با سعه صدر و مثبت اندیشی با وی روبه رو شوید.

هر فردی را در جایگاه خودش ببینید
شما چندین سال با خواهر و برادران تان زندگی کرده و محرم و همدم یکدیگر بوده‌اید و این موضوع باعث الفت و صمیمیت چندین ساله و عمیق بین شما و اعضای خانواده‌تان شده است. اگر انتظار دارید که شوهر خواهرتان در ذهن شما هم ردیف اعضای خانواده نقش ببندد، یک توقع نابجاست زیرا هیچ‌فردی نمی‌تواند جایگاه اعضای خانواده را در قلب شما به دست بیاورد البته این به معنی نپذیرفتن و دوست نداشتن دیگران نیست ولی هر کسی در جایگاه خودش باید مورد قبول و دوست داشتن واقع شود. بنابراین سعی کنید این عضو جدید خانواده را به عنوان شوهر خواهرتان بپذیرید و دوست بدارید نه به عنوان یکی از اعضای خانواده‌تان.

۳ ماه است ازدواج کردیم اما با خانمم رابطه زناشویی نداریم/ او خجالتی است، چه کنم؟!

برای صمیمی شدن با دامادتان عجله نکنید
اتفاقی که بین شما و دیگر اعضای خانواده تان از لحاظ شکل گیری عواطف و صمیمیت احساسات در مدت ۲۴ سال رخ داده است، نمی‌تواند در یک مدت زمان کوتاه و آن هم درباره یک شخص جدید تکرار شود. بنابراین برای صمیمی شدن با دامادتان عجله نکنید و هیچ‌گاه از خودتان و ایشان توقع چنین احساسی را نداشته باشید. به طور قطع بین شما و ایشان اختلاف سلیقه‌هایی نیز وجود خواهد داشت. همواره سعی کنید به تفاوت‌های فردی و خانوادگی توجه و با صبر و حوصله توام با مثبت‌اندیشی و گذشت رفتار کنید.

منبع: خراسان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن