استانی

پایگاه های فعال اهدای خون مشهد در22 بهمن و جمعه 24 بهمن ماه

در سایه کرونا هراسی: ” ذخایر خونی استان به وضعیت هشدار رسید “

کد خبر : 38225

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ، با تبریک فرارسیدن ایام اله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پایگاههای فعال اهدای خون مشهد را در روز ۲۲ بهمن و جمعه ۲۴ بهمن ماه اعلام نمود . در این اطلاعیه با اعلام بحران در ذخایر خونی استان و اعلام این مطلب که در حال حاضر ذخایر خونی موجود کاهش یافته که با ادامه این روند در روزهای آتی، پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی با چالش جدی مواجه خواهد شد.

روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی با دعوت از کلیه هموطنان و بویژه مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( ع ) ، اعلام کرد” در مورخ ۲۲ بهمن ماه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین جمعه ۲۴ بهمن ماه ، پایگاه اهدای خون امام رضا (ع) واقع درمیدان شریعتی ( تقی اباد ) ابتدای خیابان دانشگاه و پایگاه امید واقع در خیابان شیرازی مجتمع تجاری اقامتی امید طبقه منهای یک در نوبت صبح ازساعت ۸:۳۰ الی۱۳ آماده پذیرش داوطلبان مومن و ایثارگر اهدای خون خواهند بود .

روابط عمومی انتقال خون خراسان رضوی ضمن تشکر از اهتمام مردم به این اقدام بشردوستانه و حیاتی و همچنین پوزش از کاستیها و محدودیت منابع مختلف در پایگاهها که موجب انتظار طولانی داوطلبان و یا احیانا عدم توفیق آنان به اهدای خون گردیده است ، تاکید کرد با توجه به کاهش شدید ذخایر خونی وبا توجه به مدت زمان محدود نگهداری فرآورده های خونی و نیاز همیشگی به فرآورده های خونی و ضرورت اهدای مستمر خون ، زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت رضا ( ع ) اهدای خون را منوط به مناسبتهای مختلف مذهبی ، ملی و شرایط خاص ننمایند و با مراجعه منظم به پایگاهها در همه ایام سال ، مجموعه عام المنفعه انتقال خون را در مدیریت بهینه منابع محدود موجود و نیز تامین مطلوب ذخایر خونی بیش از پیش یاری رسانند . ”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن