اخبار مهم

فرمانده انتظامی مشهد تشریح کرد

عملیات ضربتی مبارزه با سرقت در شب های کرونایی!

کد خبر : 37611

پلیس مشهد در چند عملیات ضربتی و هماهنگ که در شب های کرونایی صورت گرفت ،تعدادی از سارقان شب رو را به دام انداخت که به اموال مردم و به ویژه خودروهای پارک شده دستبرد می زدند.

صبح مشهد– فرمانده انتظامی مشهد در تشریح این عملیات که همزمان با تقویت گشت های نامحسوس و یک سری فعالیت های اطلاعاتی انجام شد به خراسان گفت: در حالی که خیابان های شهر به دلیل اجرای طرح ممنوعیت تردد در شب، خلوت بود ،تعدادی از سارقان تلاش می کردند برای دستبرد به خودروها و اموال مردم از این شرایط کرونایی استفاده کنند بنابراین با انجام یک طرح ویژه در برخی مناطق مشهد عملیات ضربتی مبارزه با سرقت های خرد در دستور کار نیروهای کلانتری قرار گرفت.

دزد خودرو شیشه ای بود!
سرهنگ عباس صارمی ساداتی با اشاره به دستگیری یک سارق معتاد افزود: ماموران کلانتری سپاد مشهد هنگام گشت زنی شبانه در خیابان درودی، به راننده یک دستگاه پراید مشکوک شدند واو را متوقف کردند. در بازرسی از خودرو ۱۴ بسته مواد مخدر کریستال و یک بسته شیشه در حالی کشف شد که بررسی های مقدماتی نشان می داد: خودروی مذکور ساعاتی قبل از حوزه استحفاظی کلانتری میرزاکوچک خان سرقت شده است. مالک خودرو که به کلانتری دعوت شده بود در تشریح این ماجرا گفت: خودرو را شب مقابل منزلم در خیابان شهید مفتح پارک کردم اما نیم ساعت بعد فهمیدم که سارقان آن را به سرقت برده اند! رئیس پلیس مشهد تصریح کرد: متهم سابقه دار مذکور ضمن اعتراف به سرقت خودرو مدعی شد که مواد مخدر صنعتی را نیز به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان از فردی ناشناس در پنجراه مشهد خریده است و خودش نیز به شیشه اعتیاد دارد که بررسی های تخصصی در این باره ادامه یافت.

باتری سرقتی ۵۰۰ هزار تومان!
مقام ارشد انتظامی مشهد همچنین به دستگیری دزد باتری خودروها نیز اشاره کرد و گفت: ماموران گشت کلانتری احمدآباد مشهد سارقی را در خیابان پاستور به دام انداختند که طی یک ماه گذشته تعداد زیادی باتری از خودروها سرقت کرده بود. سرهنگ صارمی ساداتی اضافه کرد: این سارق جوان که چهار فقره سابقه کیفری دارد، در بازجویی ها به شش فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: باتری های سرقتی را به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به مالخری در منطقه پنجراه فروخته است که بررسی های بیشتر در این باره ادامه دارد.

دستبرد به خودروهای داخل پارکینگ ها
سرهنگ عباس صارمی ساداتی به دستگیری سارق سابقه دار ۳۳ ساله ای اشاره کرد که به خودروهای پارک شده در پارکینگ مجتمع های مسکونی بدون نگهبان دستبرد می زد. وی اضافه کرد: ماموران کلانتری قاسم آباد در یک عملیات تعقیب و گریز در بولوار امامیه مشهد این سارق را در حالی دستگیر کردند که باتری، زاپاس و جک متعلق به یک دستگاه پراید را به همراه داشت. وی گفت: این متهم اعتراف کرد که نیمه شب از بولوار توس به قاسم آباد می آیم و به خودروهای داخل پارکینگ مجتمع ها دستبرد می زنم که تاکنون ۱۵ فقره سرقت در بولوار امامیه و شریعتی انجام داده ام!

اعتراف به ۲۰ فقره سرقت!
فرمانده انتظامی مشهد در ادامه تشریح این عملیات ضربتی به دستگیری سارقی اشاره کرد که به اموال داخل خودروها دستبرد می زد. وی افزود: ماموران گشت کلانتری قاسم آباد نیز راننده یک دستگاه پراید نقره ای رنگ را دستگیر کردند که تعدادی چرخ زاپاس در صندوق عقب داشت. سرهنگ عباس صارمی خاطرنشان کرد: این سارق ۴۱ ساله که با سرعت عمل نیروهای گشت به دام افتاد، در اعترافات خود گفت: «از منطقه توس برای انجام سرقت به قاسم آباد می آیم و با گذاشتن یک لاستیک کهنه زیر خودرو، چرخ های خودروهای پارک شده را به سرقت می برم اما هر بار یک دستگاه خودرو سرقت می کنم و با آن به صندوق عقب و چرخ های خودروهای دیگر دستبرد می زنم! این فرمانده باتجربه انتظامی تصریح کرد: سارق مذکور تاکنون به ۲۰ فقره سرقت از داخل خودروهای مردم در حالی اعتراف کرد که هنوز مالک خودروی سرقتی متوجه سرقت خودرو اش نشده و گزارشی به پلیس اعلام نکرده بود. وی افزود: شش حلقه چرخ و تعداد زیادی آچار و پیچ خودرو از دزد معتاد کشف شده است.

منبع: خراسان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن