اخبار مهم

فوران خون، در چشم غره های اینستاگرامی قاتلان مسلح!

کد خبر : 37314

شش متهم اصلی یک پرونده جنایی هولناک که پس از حدود ۱۵ دقیقه تیراندازی، سرنشینان یک دستگاه سمند را به رگبار بسته بودند، صبح روز گذشته در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد زوایای پنهان دو قتل مسلحانه را فاش کردند.

به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان، ماجرا از انتشار یک عکس در صفحه اینستاگرام آغاز شد. فردی تصویر دوران کودکی یکی از بستگانش را در صفحه اینستاگرام منتشر کرد تا موجبات خنده و تمسخر فامیلی را فراهم کند اما این کار نسنجیده به مذاق «وحید» خوش نیامد چون او انتظار چنین رفتاری را از بستگانش نداشت. همین موضوع به تهدید و چشم غره در لایوهای اینستاگرامی انجامید تا جایی که تهدیدها شکل جدی به خود گرفت و شاخ و شانه کشیدن ها ادامه یافت و قرار و مدارهای دعوا در نقاط مختلف شهر گذاشته شد.

طبق ادعاهای متهمان، این درگیری ها و تهدیدها تا جایی ادامه یافت که به تیراندازی کشید و زهر چشم گرفتن ها شروع شد. قرارهای حضوری در کافه ها و مناطق مختلف نیز هربار به دلایلی به نتیجه نمی رسید.

از سوی دیگر دخالت بزرگ ترها و ریش سفیدان فامیل هم برای آشتی دادن چند عضو فامیل که بیشتر آن ها پسرخاله بودند بی فایده بود به طوری که غرور جوانی، نوید حادثه ای دلخراش را می داد. گزارش خراسان حاکی است: طولی نکشید که بالاخره چشم غره های اینستاگرامی، از حد غرور فراتر رفت و به عده کشی فامیلی انجامید. این گونه بود که سلاح ها از ضامن خارج شد و هرکسی یک اسلحه به دست گرفت تا انفجار خون به راه اندازند. تماس ها و پیام ها از وقوع یک زهرچشم هولناک حکایت داشت و بالاخره شش نفر از یک فامیل سوار بر دو خودروی پراید و رانا به کمین پسرخاله هایشان نشستند. حدود ساعت ۱۸:۳۰ دوازدهم دی بود که سرنشینان خودروها درحالی که انواع سلاح و مهمات را در دست داشتند وارد خیابان بهشت در منطقه منزل آباد مشهد شدند و از مقابل هم بیرون آمدند. نور چراغ خودروهای سمند و رانا کوچه را روشن کرد. برخی افراد با دیدن طرف مقابل از خودرو پیاده شدند که ناگهان صدای شلیک گلوله در فضا پیچید و صحنه دلهره آوری رقم خورد. «رستم» که راننده خودروی سمند بود بلافاصله پدال گاز را فشرد تا به همراه وحید از چنگ رانا و پرایدسواران بگریزند. در همین حال بهزاد نیز از خودروی پراید پیاده شد و درون رانا جای گرفت تا در کنار برادرش ایرج باشد. ولی در یک لحظه گلنگدن ها کشیده شد و رانا نشینان به تعقیب سمندسواران پرداختند. صدای وحشتناک شلیک گلوله ها اهالی منزل آباد را از خانه بیرون می کشید و رانندگان از ترس توقف می کردند.

تعقیب و گریز در کوچه پس کوچه ها ادامه یافت و دلهره عجیبی در محل به راه افتاد تا این که پرایدسواران راه را گم کردند و از صحنه تعقیب و گریز بیرون رفتند اما رانا همچنان با سرعت سرسام آوری در کوچه ها لاستیک به کف خیابان می سایید و سرنشینان آن نیز از پنجره ها شلیک می کردند تا این که بالاخره رانا در کنار سمند قرار گرفت و یکی از سرنشینان لوله کلت را به طرف راننده سمند نشانه رفت و گلوله ای شلیک کرد که به زیر بازوی رستم خورد و خون از پیکرش فواره زد. وقتی پای راننده روی پدال گاز افتاد، بر سرعت خودروی سمند افزوده شد و در حالی که کنترل فرمان از دست او خارج شده بود به شدت با در حیاط یک منزل مسکونی برخورد کرد. در این هنگام سرنشینان رانا که مسلح بودند از خودرو پیاده شدند و مانند قهرمانان فاتح فیلم های هالیوودی بالای سر مجروحان ایستادند و آنان را به رگبار بستند تا انفجار خون، غرورشان را به اثبات برساند! و …

بنابر گزارش خراسان، دقایقی بعد متهمان سلاح و مهمات را به شاگرد راننده اتوبوس دادند تا آن ها را پنهان کند و خودشان به طرف مرزهای خارج از استان گریختند. از سوی دیگر با گزارش این حادثه وحشتناک به پلیس، کارآگاهان اداره جنایی به همراه قاضی باتجربه ویژه قتل عمد مشهد عازم محل وقوع جنایت شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. دقایقی بعد سردار قربان ابراهیم زاده (جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی) نظارت بر عملیات پلیس را شخصا عهده دار شد و بدین ترتیب گروه ویژه ای از کارآگاهان اداره جنایی با راهنمایی و دستورات قضایی قاضی احمدی نژاد به ردزنی متهمان پرداختند و در کمتر از چهار ساعت آنان را در منطقه فیض آباد تربت حیدریه و قبل از خروج از مرز دستگیر کردند. با انتقال متهمان به مشهد، تحقیقات در همان ساعات اولیه بامداد با حضور مقام قضایی در پلیس آگاهی آغاز شد و متهمان به صراحت ارتکاب دو قتل مسلحانه را پذیرفتند.

به گزارش خراسان، شش متهم این پرونده جنایی صبح روز گذشته با دستور قاضی علی اکبر احمدی نژاد به محل وقوع جرم هدایت شدند تا زوایای پنهان این جنایت وحشتناک را بازگو کنند. در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت، ابتدا سروان عظیمی مقدم به تشریح محتویات پرونده و اقاریر متهمان در مراحل بازجویی پرداخت و سپس به دستور قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد هر کدام از متهمان ابتدا به صورت جداگانه چگونگی و جزئیات این جنایت فامیلی را شرح دادند و سپس در یک مواجهه حضوری همه متهمان مقابل یکدیگر قرار گرفتند و هر کدام نقش خود در شلیک های مرگبار را توضیح دادند. ایرج یکی از متهمان اصلی پرونده با ابراز پشیمانی از وقوع چنین حادثه تلخی گفت: نمی دانم چرا دست به این اشتباه احمقانه زدیم! کاش کمی تحمل داشتیم و این حادثه رخ نمی داد.

«احمد» یکی دیگر از متهمان نیز که با سلاح کلاشینکف شلیک کرده است، با بیان این که به مواد مخدر اعتیاد دارد افزود: در صحنه حادثه وقتی به طرف آن ها (سمندسواران) شلیک کردم ،یک قبضه کلت را نیز که داخل خودروی آن ها بود برداشتم و با خودم بردم!
شایان ذکر است، تحقیقات بیشتر در این باره همچنان ادامه دارد.
منبع: خراسان

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن