اخبار مهم

میلیونر قلابی مشهد، کارتن خواب بود!

کد خبر : 37277

 مردی که با حدود ۱۱ میلیون تومان چک پول قلابی در مشهد دستگیر شد، کارتن خواب از کار درآمد.

روزنامه خراسان نوشت، مردی به کلانتری شفای مشهد مراجعه کرد و در حالی که پنج قطعه چک پول ۵۰ هزار تومانی در دست داشت به افسر نگهبان گفت: من سال هاست که در این محله کاسب هستم و با نان حلال زندگی می کنم اما امروز مردی برای خرید پیک نیک به مغازه ام آمد و پنج قطعه چک پول ۵۰ هزار تومانی را در قبال بهای ۲۳۰ هزار تومانی پیک نیک به من داد. من هم ۲۰ هزار تومان وجه نقد به او بازگرداندم.

اما بعد متوجه شدم که چک پول ها تقلبی است و چنان ماهرانه جعل شده اند که برای عموم مردم غیرقابل تشخیص است. گزارش خراسان حاکی است، در پی دریافت این گزارش و با صدور دستوری از سوی سرگرد علی امارلو (رئیس کلانتری شفا) پیگیری ماجرای چک پول های تقلبی به افسران تجسس سپرده شد و بدین ترتیب گروهی از نیروهای زبده عملیات ردزنی چک پول ها را با به کارگیری منابع و مخبران محلی آغاز کردند تا این که سرنخ هایی از یک فرد معتاد به دست آمد که با چک پول های تقلبی در شهر لوازم می خرد.

این گونه بود که ماموران تجسس با هماهنگی قضایی، محل زندگی این مرد را در یک انباری شناسایی و او را دستگیر کردند. در بازرسی بدنی از این مرد که حدود ۴۰ سال دارد ۲۱۲ قطعه چک پول تقلبی کشف شد. خانواده این مرد مدعی بودند که به خاطر اعتیاد شدید، او را طرد کرده اند و در همان انباری زندگی می کند. در همین حال مرد میلیونر قلابی، ادعا کرد چک پول ها را در قبال فروش موتورسیکلت گرفته است اما نتوانست هیچ گونه مدرکی در این باره به پلیس ارائه کند. وی تا تکمیل تحقیقات با دستور قضایی روانه زندان شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن