شهری

فرزندانی که “شکوه مهر” راهی خانه بخت می کند

کد خبر : 37079

موسسه خیریه بوستان شکوه مهر یک موسسه غیرانتفاعی با هدف کمک به کودکان بی سرپرست در مشهد است که هم کودکان بی سرپرست سالم و هم کم توان ذهنی را تحت پوشش دارد.

صبح مشهد– بوستان شکوه مهر به عنوان یکی از بزرگترین موسسات خیریه توانبخشی-حمایتی سطح کشور است که در ۱۱آسایشگاه و خانه فرزندان به صورت شبانه روزی به این فرزندان ارائه خدمات می دهد .

مدیر عامل موسسه خیریه بوستان شکوه مهر گفت : این موسسه در شاخه توانبخشی در۴واحد فعالیت دارد که شامل آسایشگاه مهر پناهندگان ضامن آهو( معلولین ذهنی شدید حمایت پذیر)۷۰نفر، آسایشگاه شهید بهشتی ( معلولین ذهنی متوسط آموزش پذیر و تربیت پذیر )۱۷۰نفر، خانه کوچک پناهگاهی شکوه مهر( بچه های مرزی دارای معلولیت ذهنی خفیف )۱۷نفر و امور خانواده ها(حمایت از ۲۰۰۰خانواده دارای معلول سطح شهر در امورخانواده ها) که جدیداً به مرکز مثبت زندگی تغییر نام و فعالیت داده است.

محمد هادی اشرافی بجستانی افزود: موسسه خیریه بوستان شکوه مهردر شاخه حمایتی در ۵ مرکز فعالیت دارد که شامل مرکز قرنطینه(ورودی فرزندان بی سرپرست زیر۶ سال استان خراسان) با ظرفیت مدیر۵۰نفر،بچه های سالم بی سرپرست۲تا۶ سال در۲مرکز دختر و پسر هرکدام با ظرفیت ۱۵ نفر ، بچه های ۶تا۱۲سال با ظرفیت ۲۰نفر و بچه های ۱۲تا۱۸سال نیز با ظرفیت ۲۰نفر می باشد .

وی بیان کرد: یکی از سیاستهای مهم موسسه خیریه بوستان شکوه مهر، پرورش فرزندان در خانواده است که با این هدف تا کنون حدود ۱۶۰ نفر از این فرزندان به خانواده جایگزین تحویل داده شده اند و از طریق واحد امداد بگیران هزینه های آنها توسط موسسه جهت نگهداری تامین می شود .

۱۴۳ نفر از این عزیزان نیز از طریق کمک ها و حمایت های موسسه ازدواج کرده و مستقل شده اند .
اشرافی اشاره کرد: موسسه خیریه بوستان شکوه مهر تنها موسسه خیریه ای می باشد که از طرف دانشگاه جامع علمی- کاربردی مجوز فعالیت آموزشی در حوزه دانشگاهی را تحت عنوان مرکز خدمات آموزشی علوم بهزیستی شکوه مهر با ظرفیت ۲۰۰۰دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته های مرتبط با بهزیستی دارد .

مدیر عامل موسسه خیریه بوستان شکوه مهر در پایان افزود: هزینه های مربوط به اداره این نوع مراکز از طریق مشارکتهای مردمی تامین می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسمات و بازارچه های خیریه و بازدید خیرین از موسسه و افزایش هزینه ها ، امیدواریم خیرین همچون گذشته فرزندان شکوه مهر را فراموش نکنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن