اجتماعی

«اینفلوئنسر کودک»؛ میلیونر کوچک دنیای مجازی

پسر بچه ۹ ساله ماهیانه ۶۰ میلیارد تومان درآمد دارد!

کد خبر : 37074

پسربچه‌ای ۹ ساله می‌تواند سالانه چیزی حدود ۳۰ میلیون دلار فقط با باز کردن جعبه اسباب‌بازی‌های نو و اظهارنظر درباره‌شان، پول درآورد.

ترجمه: فرزاد مظفری

به گزارش صبح مشهد، رایان کاجی پسر ۹ ساله‌ای است که در تگزاس آمریکا زندگی می‌کند. او چند سالی است که با فعالیت‌هایش در کانال یوتیوب «دنیای رایان» به ثروتی عظیم دست پیدا کرده است.

رایان در کانالش کاری می‌کند که آرزوی هر کودکی است. جعبه‌های اسباب‌بازی‌های تازه را می‌گیرد، باز می‌کند و با آن‌ها بازی و اظهارنظر می‌کند.

او سال ۲۰۲۰ از یوتیوب حدود ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار پول درآورده است. البته این درآمد یوتیوبی نوک کوه یخ است و او با فروش اسباب‌بازی‌ و پوشاک ۲۰۰ میلیون دلار دیگر به جیب زده است.

این شهرت در دنیای کودکان باعث شده که شبکه «نیکلودین» دنبال امضای قرارداد تولید برنامه با او باشد و احتمالا چندین میلیون دلار هم از این قرار به دست خواهد آورد.

زندگی پدر و مادر این کودک چنان تحت تاثیر این فعالیت مجازی قرار گرفت که آن‌ها شهرت خود را از «گوان» به «کاجی» تغییر دادند. کاجی نامی بود که آن‌ها برای فعالیت مجازی پسرشان انتخاب کرده بودند.

شاید کودکان در مواجهه با «اینفلوئنسرهای کودک» با خطراتی روبه‌رو باشند که پدر و مادر به آن‌ها آگاه و دانا نیستند.

نفر دوم هم جوانی ۲۲ ساله به نام جیمی دونالدسن است. او را در یوتیوب با نام «مستربیست» می‌شناسند و در یک سال گذشته ۲۴ میلیون دلار از این شبکه اجتماعی اشتراک ویدئو پول درآورده است. او که تازه به فهرست پولدارهای یوتیوب وارد شده بیش از همه با ویدئوهایی مشهور شد که تولیدشان هزینه زیادی می‌طلبد. بخشیدن تصادفی مبلغی هنگفت به فردی ناشناس و ضبط کردن اتفاقات پیش و پس از آن یکی از تولیدات او است.

در رده سوم پردرآمدهای یوتیوب یک گروه ایستاده‌اند. گروهی با نام «دود پرفکت» که در ویدئوهایشان از ورزش و بازی‌های گوناگون به عنوان موضوع محوری استفاده می‌کنند. آن‌ها در یک سال گذشته ۲۳ میلیون از یوتیوب به دست آوردند و کانالشان در این شبکه اجتماعی بیش از ۵۴ میلیون مشترک دارد.

در جایگاه چهارم یکی از قدیمی‌های تولید محتوا در یوتیوب ایستاده است. «رت اند لینک» دو نفر با نام‌های رت مک‌لافلین و چارلز لینکلن هستند که از سال ۲۰۱۲ با تاک‌شوهای متفاوت مشغول کار هستند. آن‌ها با ۲۰ میلیون دلاری که سال پیش از یوتیوب به دست آوردند، نشان دادند که پس از این همه سال هنوز ذائقه مخاطب را به خوبی می‌شناسند.

مارک ادوارد فیشباخ پنجمین نفر فهرست با درآمد ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلاری است. او با عنوان «مارکی‌پلایر»‌ بازی می‌کند و پول پارو می‌کند. از مشهورترین کارهای او در یوتیوب معرفی بازی «Cry of Fear» در ۳۱ قسمت است.

منبع‌: گاردین

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن