شهری

کلانشهر مشهد در وضعیت زرد قرار می‌گیرد

کد خبر : 37021

کلانشهر مشهد با کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از روز شنبه ۱۳ دی ماه در وضعیت زرد قرار می‌گیرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد رنگ بندی وضعیت کرونا از طریق نرم افزار “ماسک” وضعیت مشهد را از فردا (شنبه) زرد پیش‌بینی کرد.

به گزارش صبح مشهد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ۳۰ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت زرد قرار دارند که با قرار گرفتن مشهد در این وضعیت این تعداد به ۳۱ شهرستان افزایش می یابد.
دکتر مهدی قلیان اول افزود: پیش از این مشهد در شرایط نارنجی از نظر شیوع کرونا قرار داشت که اینک شاهد کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان سرپایی و بیماران کرونایی بستری شده در این کلانشهر هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی های انجام شده یک یا ۲ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت نارنجی و بقیه شهرستانهای استان در وضعیت زرد قرار می‌گیرند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مردم باید توجه داشته باشند که وضعیت کرونا بویژه در شهرستانهای دارای وضعیت زرد شکننده است و اگر پروتکلهای بهداشتی رعایت نشود، شاهد افزایش تعداد مبتلایان خواهیم بود.

وی افزود: محدودیت‌ و ممنوعیت رفت و آمد و فعالیت مشاغل تا اطلاع بعدی در تمامی شهرها همچنان برقرار است و تنها فرق شهرستانهای دارای وضعیت نارنجی و زرد در اعمال محدودیت‌های کرونایی این است که در وضعیت زرد، رده‌های شغلی یک، ۲ و سه اجازه فعالیت دارند اما در وضعیت نارنجی فقط رسته‌های شغلی یک و ۲ می‌توانند فعالیت کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن