اخبار مهم

باند مخوف سگ دست در مشهد / آنها پلنگی پوش بودند

کد خبر : 35436

پلیس زورگیران خشن در مشهد به نام باند سگ دست را دستگیر کرد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان با تلاش کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی باند مخوف معروف به «سگ دست» درحالی متلاشی شد که تاکنون ۱۲۰ نفر، اعضای این باند را شناسایی کرده اند.
در پی افزایش گوشی قاپی از شهروندان در مناطق مختلف مشهد و ارسال گزارش های سرقت از کلانتری های شفا، آبکوه، نجفی و غیره، رسیدگی به ماجرای سرقت های مذکور در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، جلسه کارشناسی با صدور دستوری از سوی سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) در اتاق فرماندهی برگزار شد و بدین ترتیب گروه تخصصی کارآگاهان با هدایت سرهنگ قنبری (رئیس اداره سرقت) به تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی و کارشناسی پرداختند. بررسی های کارآگاهان با تجربه و گزارش تحقیقات میدانی آنان بیانگر این بود که گوشی قاپی و زورگیری ها توسط یک باند حرفه ای انجام می شود چرا که شگردهای ارتکاب جرم یکسان بود.

به همین دلیل گروه ویژه ای از نیروهای دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی به سرپرستی سرهنگ «میش مست» وارد عمل شدند و دامنه تحقیقات را با استفاده از تجربیات رئیس پلیس آگاهی به مناطق وقوع جرم کشاندند.

انهدام باند سگ دست در مشهد / زورگیران موبایل در دام قانون
فعالیت های اطلاعاتی و غیرمحسوس کارآگاهان نشان می داد که اعضای این باند در گروه های دو نفره و در حالی که لباس معروف به پلنگی می پوشیدند با شگردی خاص سوار بر موتورسیکلت قرمزرنگ، اقدام به گوشی قاپی می کنند. نتیجه این بررسی های میدانی، به سوی تقویت نیروهای نامحسوس و گشت های شبانه کشید تا این که سرنخ هایی از مالک موتورسیکلت قرمزرنگ به دست آمد این درحالی بود که یکی از شاکیان موفق شده بود دو رقم از پلاک موتورسیکلت را به خاطر بسپارد. تحقیقات کارآگاهان بیانگر آن بود که مالک موتورسیکلت از سارقان حرفه ای و سابقه دار معروف به «سگ دست» است که حدود چهار ماه قبل از زندان آزاد شده است. همین اطلاعات کافی بود تا قاضی شعبه ۴۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستور بازداشت «امید» جوان ۲۰ ساله را صادر کند. کارآگاهان که با نظارت مستقیم مقام ارشد پلیس آگاهی وارد عملیات شده بودند مخفیگاه متهم معروف به سگ دست را در منطقه جاده سیمان به محاصره درآوردند و یک شنبه گذشته او را در یک عملیات هماهنگ و ضربتی به دام انداختند.

سرکرده باند که تصور نمی کرد به همین راحتی در چنگ کارآگاهان گرفتار شود، فقط با چشمانی متعجب و چهره ای حیرت زده به کارآگاهان می نگریست که حلقه های قانون بر دستانش خودنمایی کرد. در بازرسی از مخفیگاه وی چند دستگاه گوشی گران قیمت سرقتی کشف شد و متهم برای بازجویی به مقر انتظامی انتقال یافت. او که در دایره جرایم خشن مورد بازجویی های فنی و تخصصی قرار گرفته بود، وقتی فهمید که جز اعتراف چاره دیگری ندارد در همان ساعات اولیه دستگیری دو عضو دیگر باند به نام های امیر ۱۹ ساله و محمد ۲۴ ساله را لو داد.

پلنگی پوشان باند سگ دست در مشهد دستگیر شدند
این گونه بود که ریشه یابی جرایم ارتکابی اعضای باند و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با آنان، شبانه آغاز شد و کارآگاهان ورزیده آگاهی در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند دو عضو دیگر این باند مخوف را در مناطق همت آباد و رسالت دستگیر کنند. در حالی که بررسی های پلیس با توجه به پرونده های موجود حکایت از سرقت های متعدد توسط اعضای باند پلنگی پوش معروف به «سگ دست» داشت،سه عضو این باند با صدور فرمانی از سوی سرهنگ شفیع زاده به اتاق بازجویی های تخصصی هدایت شدند. سردسته این باند اعتراف کرد، گوشی های سرقتی را به فردی تبعه کشور همسایه و با قیمت بسیار پایین می فروخته اند.

با وجود این ردیابی برخی گوشی های سرقتی نیز به کشور افغانستان رسید و مشخص شد که مالخران برخی از گوشی های مسروقه را به آن سوی مرز انتقال داده اند که تحقیقات بیشتر در این باره نیز وارد مرحله جدیدی شده است.

هنوز بررسی های تخصصی کارآگاهان در این باره ادامه داشت که با اطلاع رسانی پلیس به مراکز انتظامی، تاکنون ۱۲۰ نفر از شاکیان با حضور در آگاهی، اعضای این باند مخوف را شناسایی کرده اند. همچنین با کشف چند قبضه قمه و تبرزین از مخفیگاه دزدان حرفه ای، تحقیقات ویژه کارآگاهان دایره مبارزه با جرایم خشن پلیس آگاهی با شیوه دیگری ادامه یافت و متهمان در حالی با صدور قرار قانونی از سوی قاضی شعبه ۴۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد روانه زندان شدند که در گروه های دو نفره و سوار بر موتورسیکلت قرمزرنگ از عابران پیاده، زورگیری و گوشی قاپی می کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

 1. متاسفم که تو مملکتم دزد ۱۹ ساله ۲۰ سال و ۲۴ ساله داره .اونم از نوع خشنش …ریشه یابی کنید میبینید مشکل از جای دیگست

 2. اینا از بی پولی و اعتیاد دزدی میکنن البته اونایی که میلیاردی دزدی واختلاص میکنن باید به جزای اعمالشون رسیدگی بشه

 3. این وضعیت مال بی پولیه وگرنه اینا با یه گوشی و یکم پول تو دست اون بدبختایی که خفت میکنن سیر نمیشن.باید ببینن درد مردم از کجاست که البته همش سر پوله

 4. خدا به شما خیر دهد،لطفا برخورد قاطع انجام شود،من دیدم و شنیدم که هم کابلهای برق وهم سیم های اداره مخابرات به سرقت رفته ،اینجا جای درنگ نیست لطفا تدبیری بیندیشید ،با آمدن کرونا وبا این بهانه نباید دزدان به راحتی از زندان آزاد شوند.

 5. دین اسلام در همه شرایط اجرا میشه
  اگر نمیدونم چرا برای مخلان نظم و امنیت مردم و جامعه انحام نمیشه،
  دست ویا انگشتان این بی شرف هارو قطع کنید.
  بخدا چند مورد که انجام، دیگه غلط میکنن بقیشون دزدی کنن

 6. متاسفانه حکم انچنان بازدارنده ای نمی‌دن چند وقت دیگه آزاد میشن با چندتا قدر تر از خودشون که تو زندان آشنا شدن خف گیری بدتری میکنن

 7. در ماه های اول پاییزی در قاسم ابد جوانیرا بخاطر گوشیش با چاقو کشتن وفرار کردن احتمالا کار همینها بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن