شهری

پلیس راننده 6 هزار خودرو را به دلیل استفاده نکردن از ماسک جریمه کرد

جزئیات طرح بزرگ تذکر به ماسک نزن ها

کد خبر : 34073

با اوج گیری شیوع کرونا و در حالی که متاسفانه هر روز رکورد جان باختگان و مبتلایان این بیماری مهلک در کشور جابه جا می شود تمهیدات دستگاه‌های مسئول برای الزام مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی علیه این بیماری نیز شدت گرفته است.

صبح مشهد– همزمان با اعلام جریمه ۶ هزار خودرو به دلیل استفاده نکردن از ماسک در تهران ، هلال احمر نیز طرح بزرگ آمران سلامت را با رویکرد آموزشی و تذکر به کسانی که این پروتکل ها را رعایت نمی‌کنند آغاز کرده است .محمد نصیری، سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به طرح آمران سلامت در این خصوص به خبرگزاری برنا گفت: بسیاری از شهروندان این آگاهی را دارند که باید از ماسک استفاده و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند اما به علت مشغله هایی که دارند، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را فراموش می کنند.

او افزود: در این زمینه ۳۴۰۰ پایگاه در سراسر کشور به ویژه در محل‌های پر ازدحام به افراد در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تذکر می دهند. در حین این تذکرها احتمالا با افرادی مواجه خواهیم شد که ماسک ندارند که در این حوزه نیز تمهیداتی اندیشیده و مقرر شده است به این افراد ماسک به صورت رایگان اهدا شود.
وی همچنین در گفت وگو با خراسان افزود:در این طرح اصل بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی و تذکر برای رعایت ایمنی و اهدای ماسک به افرادی که ماسک همراه ندارند یا این که قدرت خرید ندارند، است. این طرح فعلا تا پنج شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت. اکنون موضوع آموزش به گوش همه رسیده و از این پس باید جنبه های تذکر به رعایت پروتکل ها در مکان های پرتردد به مردم گوشزد شود و از آن ها خواهش می کنیم که موارد را رعایت کنند.

در همین حال رئیس پلیس کشور گفت: از مردم می‌خواهیم پروتکل ها را بر اساس دستورالعمل ها رعایت کنند، وظیفه پلیس اعمال قانون است و ما این کار را خواهیم کرد، اگر خودرویی چهار سرنشین داشته باشد و یکی از آن ها ماسک نزده باشد، حتماً جریمه خواهیم کرد همزمان رئیس پلیس تهران از جریمه بیش از ۶ هزار خودرو به دلیل استفاده نکردن از ماسک در تهران خبر داد.سردار حسین رحیمی پیش از ظهر دیروز در اجرای طرح مشترک امنیت سلامت‌محور با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در ستاد فرماندهی تهران بزرگ با بیان این که پلیس تمام توان خود را برای مقابله با کرونا به کار گرفته است، اظهار کرد: از چند روز گذشته برخوردها با ناقضان پروتکل های بهداشتی را شدت بخشیدیم و به ۳۶۳ هزار نفر که ماسک زدن را رعایت نمی‌کنند، تذکردادیم.وی با اشاره به بازدید از بیش از ۲۴ هزار واحد صنفی توسط پلیس اماکن در چند روز گذشته، گفت: ۷۱۰ واحد صنفی که ضوابط ابلاغی را رعایت نمی‌کردند اخطار پلمب گرفتند و ۱۳۹ واحد نیز پلمب شدند همچنین حدود ۶ هزار و ۲۲ مورد اعمال قانون برای خودروهایی داشتیم که خود یا سرنشین آن ها ماسک زدن را رعایت نمی‌کردند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن