شهری

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبر داد:

تولید بیش از ۵۶۰۰ مترمربع کفپوش الاستیک با بازیافت ضایعات لاستیکی در پنج ماهه ابتدایی سال جاری

کد خبر : 32715

معاون شهردار مشهد از تولید بیش از ۵۶۰۰ متر مربع کفپوش الاستیک با استفاده از بازیافت لاستیکهای فرسوده طی ۶ ماهه ابتدایی سال ۹۹ در مجتمع بازیافت لاستیک سازمان مدیریت پسماند خبرداد.

به گزارش صبح مشهد به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مهمترین معضلات زباله های شهری وجود لاستیک های فرسوده خودرو است و با توجه به اینکه این لاستیک ها دیر تجزیه‌پذیر هستند می توانند برای سالیان طولانی در محیط زیست باقی مانده و اثرات مخربی ایجاد کنند.

وی افزود: در همین راستا در سال ۱۳۸۹ مجتمع صنعتی بازیافت لاستیک در مجموعه شهرداری مشهد راه اندازی شد تا از طریق بازیافت لاستیکهای فرسوده علاوه بر تولید محصولات بازیافتی از این لاستیک ها، بخش قابل توجهی از اثرات منفی زیست محیطی ناشی از رهاسازی و دفن لاستیک ها در محیط زیست کاهش یابد.

معاون شهردار مشهد با اشاره به اینکه این مجموعه ظرفیت پذیرش بیش از ۳۰۰۰ تن لاستیک فرسوده را در طول سال دارا است، افزود: ضایعات لاستیک پس از جمع آوری از آپاراتی ها، انبارهای اسقاط لاستیک، انبار های بازیافتی و… به این مجموعه ارسال شده و پس از انجام فرآیند های تخصصی ویژه، به محصولاتی نظیر گرانول لاستیک، پودر لاستیک و کفپوش الاستیک تبدیل می شود که در این میان تولید کفپوش های الاستیکی با توجه به گستردگی استفاده در محیط های شهری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: کاهش دفن مواد دیر تجزیه پذیر، استفاده مجدد از منابع با صرف انرژی و هزینه کمتر و کاهش آلودگی خاک، تنها بخشی از مزایای بازیافت لاستیک های مستعمل در این واحد تولیدی است.

یعقوبی افزود: در سال ۹۸ با استفاده از ۴۲۱ تن لاستیک مستعمل، ۲۹۴ تن گرانول لاستیک، ۳۰ تن پودر لاستیک و بیش از ۸۶۰۰ متر مربع کف پوش الاستیکی در این واحد تولید شد و در سال جاری نیز از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه با استفاده از ۳۳۳ تن لاستیک فرسوده، ۲۳۱ تن گرانول لاستیک، ۲۱ تن پودر لاستیک و بیش از ۵۶۰۰ متر مربع کفپوش الاستیک تهیه شده است.

معاون شهردار مشهد با اشاره به این که در حال حاضر یکی از مکان هایی که کفپوش های الاستیکی تولید شده توسط این واحد در آن مورد استفاده قرار می گیرد زمین های بازی کودکان است افزود: در سال گذشته با استفاده از کفپوش های الاستیک تولید شده در این واحد صنعتی، مجموعه بازی کودکان در ۲۹ بوستان شهری مفروش شدند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن