اقتصادی

امروز چین یک فرصت است / ایران اسلامی دیگر اقتصاد غربی نخواهد داشت / از کسب و کار خرد حمایت شود

در گفتگو با رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی مطرح شد:

دولت باید ارزش پول ملی را بیمه، از دارایی های مردم صیانت و همجنین از بازی با کلمات خودداری کند.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: مزیت کشور ایران اقتصاد خرد و متوسط است ما باید بنگاه های روستایی و صنایع دستی را مورد توجه قرار دهیم همچنین باید به جاده ابریشم توجه کنیم چراکه ایران داشته های بسیار بالایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری صبح مشهد، محمد حسین روشنک در گفتگو با خبرنگار ما در حوزه اقتصاد گفت: :پول هایی که مردم در بانک ها میگذارند اگر در بورس وارد کنند هم سود بیشتری به دست میاوردند هم چرخه اقتصاد درست میشود .
وی با تاکید بر اینکه ما در حوزه اقتصاد شفاف عمل نمیکنیم و بعد بی جهت مدعی میشویم، ادامه داد: هر کالایی که از ایران صادر میشود یک تولید کننده، یک کارشناس مسئول و یک ترخیص کار دارد که اگر بدانیم کالا از چه کسی خربداری و به چه کسی فروخته میشود بسیاری از جواب سوالات پیدا میشود. پس این که بگوییم ارز حاصل از صادرات برنگشته است، حرف صحیحی نگفته ایم!

مهندس روشنک در ادامه در خصوص ارز افزود: در کشور ایران به نظر می رسد هر خوش حسابی تنبیه و هر بد حسابی را تشویق میکنند و این یعنی تجارت را شفاف نکردند و از مردم هم توقعی برای اعتماد نیست .

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در هیج کشوری نمیتواند با هم یک جا جمع شود که نه تنها باعث پیشرفت نمیشود که برعکس شرایط سخت تر هم نیز میشود لذا وزارت بازرگانی باید مجدد احیا شود.

وی در ادامه بیان کرد: نگاه ما نگاه غربی بوده است و کشور ما از گذشته  اقتصاد غرب گرا داشته است زیرا پول های ما خانه هایمان در کشور های غربی سرمایه گذاری شده است.

مهندس روشنک گفت: چهل سال ما وسط شرق و غرب قرار گرفتیم از یک طرف کشور های غربی امکان وارد شدن به ما نمیدهند و از طرفی دیگر خودمان به شرق نمیرویم این را باید بپذیریم که ایران هیچ وقت غربی نمیشود ما حتی در تجارت با چین همکاری میکنیم اگر اقتصاد چین خوب نیست چرا با هم در این اقتصاد برابر هستند ؟

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی با بیان اینکه کشور های غربی هیچگاه ایران را از تحریم خارج نمیکند ایران باید خود با اقتدار از این تحریم خارج شود، افزود:ما باید عزم خود را برای مبارزه، مقابله و عبور از کرونا ببندیم و اقتصاد خودرا با اقتصاد مقاومتی با تکیه بر داشته هایی که در دست داریم اداره کنیم.

وی تاکید کرد: مزیت کشور ایران اقتصاد خرد و متوسط است ما باید بنگاه های روستایی و صنایع دستی را مورد توجه قرار دهیم همچنین باید به جاده ابریشم توجه کنیم چراکه ایران داشته های بسیار بالایی دارد.

مهندس روشنک افزود: مقام معظم رهبری در مورد سال اخر دولت حرف هایی درست و سنجیده ای گفتند، دولت دیگر برایش مهم نیست زیرا رای نمیخواهد لذا اگر کارها با دقت دنبال و تصمیم های شایسته اخذ نگردد، این خود باعث به تزلزل کشیدن کشور و اقتصاد میشود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن