اخبار مهم

جزئیات تعقیب و گریز شبانه پلیس با سارق حرفه ای مشهد معروف به ریش/ او بالاخره به دام افتاد

کد خبر : 30878

رصدهای اطلاعاتی نیروهای تجسس کلانتری طبرسی شمالی مشهد نشان می داد، سارق حرفه ای معروف به «ریش» که مدتی قبل به بهانه مرخصی از زندان گریخته است، دوباره وارد شمال مشهد شده و فعالیت های مجرمانه خود را با سرقت خودرو و اموال داخلی آن ها از سر گرفته است
به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا سوابق این دزد خطرناک بیانگر آن بود که وی چند بار در تله نیروهای انتظامی گرفتار شده اما هر بار با وحشت آفرینی و ویراژهای ترسناک، در حالی از چنگ پلیس گریخته است که نیروهای انتظامی برای حفظ جان شهروندان از شلیک گلوله خودداری کرده اند تا به شیوه اطلاعاتی او را به دام اندازند.

تجزیه و تحلیل های علمی و کارشناسی جرایم نشان می داد سارق حرفه ای معروف به «ریش» که فروردین گذشته توسط نیروهای تجسس و هنگام ارتکاب جرم در زمان مرخصی دستگیر شده بود، دوباره با فرار از زندان و با همان شگرد قبلی به سرقت ها ادامه می دهد.

بنابراین مخبران محلی به کار گرفته شدند و ردیابی های اطلاعاتی ادامه یافت تا این که چند شب قبل ماموران انتظامی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد «ریش» وارد طبرسی شمالی ۳۸ شده و در حال سرقت یک دستگاه پراید است .ضمنا او را در حالی هنگام ارتکاب جرم مشاهده کردند که زن جوانی نیز داخل خودروی پژو نشسته بود.

به محض این که نیروهای موتورسوار تجسس عملیات دستگیری را آغاز کردند او با دیدن نیروهایی که قبلا وی را دستگیر کرده بودند بلافاصله پشت فرمان پرید و با همان شگرد قبلی پدال گاز را به کف اتاق خودرو چسباند! او چنان با سرعت سرسام آوری در تاریکی شب درون کوچه های فرعی پیچید که از دید موتورسواران پلیس محو شد. دیگر چاره ای باقی نمانده بود و با دستور ویژه ای که سرهنگ صارمی ساداتی صادر کرد نیروهای چند کلانتری به حالت آماده باش درآمدند و طرح مهار اجرا شد اما افسر موتورسوار که در عملیات‌های گذشته نقش مهمی در دستگیری این سارق خطرناک داشت، این بار به جست وجو در تاریکی شب پرداخت و برای دستگیری وی کمر همت را بست.

در همین حال بود که ناگهان به طور اتفاقی، پژوسوار خطرناک که زن جوان همراهش را پیاده کرده بود در طبرسی ۴۶ مقابل افسر موتورسوار قرار گرفت اما او برای فرار از چنگ قانون به چیزی رحم نمی کرد به همین دلیل در یک لحظه به طور وحشتناکی دنده عقب گرفت و به موتورسیکلت پلیس کوبید به گونه ای که دنده و قسمت هایی دیگر از موتورسیکلت تخریب شد ولی این پایان ماجرا نبود نیروهای انتظامی در حالی با همان موتورسیکلت تخریب شده به عملیات تعقیب و گریز ادامه دادند که او برای ورود به خیابان اصلی محکم به خودروی پژوی یک شهروند کوبید و فرار کرد. فریادهای «ایست» و اخطارهای قانونی پلیس در حالی توجه شهروندان را به خود جلب می کرد که وحشت آفرینی هولناکی با ویراژهای دلخراش سارق پژوسوار بخشی از شهر را به هم ریخته بود صدای شلیک های هوایی پلیس نیز تاثیری در کاهش سرعت سارق فراری نداشت.

رانندگان عبوری از شدت ترس خودروها را به کنار جدول می کوبیدند و رهگذران با دلهره عجیبی سعی می کردند از مقابل خودروی پژو بگریزند. عملیات به طبرسی ۲۸ کشید و نیروهای تجسس دیگر لاستیک خودرو را هدف گرفته بودند با این حال مراقبت می کردند تا کمانه های گلوله ها به شهروندی آسیب نرساند. آرام آرام گشت های خودرویی پلیس نیز به یاری افسران تجسس کلانتری طبرسی شمالی آمدند و شلیک ها در عملیات تعقیب و گریز از خیابان های طبرسی ۱۲،۱۴ و ۸ به سوی میدان فجر کشید و این گونه دزد پژوسوار وارد بزرگراه شهید بابانظر شد. با آن که پس از اصابت چند گلوله به لاستیک ها، دیگر خودروی سارق روی رینگ حرکت می کرد اما او بی رحمانه می تاخت تا این که از خیابان بابانظر ۳۵ وارد بولوار شهید نبی زاده شد و به سمت خیابان وحید (دریا) حرکت کرد در این هنگام دختر بچه خردسالی با دیدن سرعت وحشتناک پژو دوچرخه اش را انداخت و در حالی که از شدت ترس فریاد می کشید به آن سوی خیابان گریخت اما سارق خودرو را از روی دوچرخه دخترک عبور داد. تیراندازی ها همچنان ادامه داشت تا این که در نبش خیابان وحید ۱۵، خودروی سارق با سمند پارک شده برخورد کرد و او دیگر نتوانست خودرو را تکان بدهد.

«ریش» که نیروهای انتظامی را در نزدیکی خود می دید پیاده به فرار ادامه داد و با ورود به عنف به منازل مردم به پشت بام ها گریخت. او به فرار از پشت بام های اهالی خیابان وحید ادامه داد تا این که بالاخره در یکی از کوچه های فرعی دوباره در محاصره نیروهای انتظامی قرار گرفت و وارد یک مغازه خواربارفروشی شد. در این هنگام ستوان دوم قلاسی سلاحش را بیرون کشید و قبل از آن که سارق خطرناک دست به اقدامی بزند، حلقه های قانون را بر دستانش گره زد و این گونه بار دیگر پلیس با شلیک ۱۲ گلوله به وحشت آفرینی های پژوسوار خطرناک پایان داد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته با تشریح جزئیات بیشتری از اقدامات خطرناک و جرایم سارق معروف به «ریش» گفت: در بازرسی از داخل خودروی پژوی سرقتی که سارق با آن جرایم دیگر سرقت را ادامه می‌داد تعداد زیادی قطعات و لوازم خودرو از قبیل باتری، جک، زاپاس، آچارآلات و … کشف شد که در همان دقایق اولیه دستگیری ۱۵ نفر از مال‌باختگان لوازم و قطعات خودروهای خود را در میان لوازم کشف شده از سارق شناسایی کردند.

سردار محمدکاظم تقوی افزود: کشف پنج گرم شیشه (مواد مخدر صنعتی) و ۲.۵ گرم کریستال در بازرسی از این سارق حرفه ای، بیانگر آن است که وی در امر توزیع مواد مخدر صنعتی نیز نقش دارد. رئیس پلیس سرزمین خورشید با بیان این که متهم مذکور از سوی چندین شعبه بازپرسی و زندان تحت تعقیب بود، خاطرنشان کرد: این متهم خطرناک به هفت سال زندان محکوم شده بود که سه سال آن را تحمل کرده و چهار سال دیگر از مجازات وی باقی مانده بود سردار تقوی با قدردانی از دستورات ویژه مقام قضایی و تلاش نیروهای انتظامی تصریح کرد: سرنخ هایی از برخی خودروهای سرقتی دیگر در این پرونده به دست آمده است که تلاش افسران تجسس با دستورات قاضی پرونده برای ردیابی آن ها ادامه دارد.

منبع: خراسان

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۴ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن