اخبار مهم

خودکشی تلخ عروس ۱۱ ساله مشهدی+جزئیات

کد خبر : 29976

هنوز باورم نمی شود که باید با دستان خودم دختر را که در ۱۱ سالگی عروس شده بود، به خاک بسپارم. من چیزی درباره افسردگی بعد از زایمان نمی دانستم به همین خاطر هم دخترم و نوه تازه متولد شده ام را رها کردم و به شهرستان رفتم تا این که چند روز بعد با شنیدن خبر خودکشی دخترم دیگر چیزی نفهمیدم و…

به گزارش صبح مشهد به نقل از خراسان، این ها بخشی از اظهارات زن ۴۷ ساله ای است که برای اعلام شکایت از داماد قاچاق فروشش وارد کلانتری شده بود. این زن که کوهی از غم را بر دوش می کشید اشک ریزان به کارشناس اجتماعی کلانتری سپاد مشهد گفت: «مهیار» به خواستگاری دختر ۱۱ ساله ام آمد. من هم به خاطر شناختی که از خانواده اش داشتم همسرم را راضی کردم تا با این ازدواج موافقت کند چرا که خودم نیز طبق آداب و رسوم محلی در همان سن و سال ازدواج کرده بودم و اعتقاد داشتم دختر باید زودتر ازدواج کند و سر و سامان بگیرد. اما نمی دانستم با این کار آینده دخترم را به نابودی می کشانم.
بالاخره همسرم نیز رضایت داد و ما مراسم عقدکنان را در یکی از روستاهای سرخس در حالی برگزار کردیم که به خاطر خردسالی دخترم مجبور شدیم خطبه عقد را در منزل جاری کنیم تا چند سال بعد ازدواج آن ها به صورت رسمی و محضری ثبت شود. خلاصه زمانی که «بنفشه» باید کودکی می کرد و عروسک هایش را به آغوش می کشید ناگهان باردار شد و نوزادش را به جای عروسک در آغوش گرفت. اما مهیار درآمد خوبی نداشت و نمی توانست با کارگری هزینه های زندگی اش را تامین کند به همین دلیل تصمیم به مهاجرت گرفت و برای یافتن شغلی مناسب از سرخس عازم مشهد شد.

او منزلی را در حاشیه شهر اجاره کرد و به زندگی خودش ادامه داد. هنوز مدت زیادی از این ماجرا نگذشته بود که فهمیدیم اوضاع اقتصادی دامادم خیلی بهتر شده است و درآمد خوبی دارد. از شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم و از این که دامادم شغل مناسبی یافته است در پوست خود نمی گنجیدم با این حال نمی توانستم دام ها را در روستا رها کنم و به مشهد بیایم البته گاهی به مناسبت های مختلف من و همسرم سری به دختر و دامادم می زدیم و ساعاتی را در کنار نوه شیرین زبانمان سپری می کردیم ولی بیشتر دخترم به دیدار ما می آمد تا این که یک روز وقتی برای جشن تولد نوه ام به مشهد آمدم از رفت و آمد افراد غریبه و مشکوک دریافتم که «مهیار» به خرده فروشی مواد مخدر روی آورده است و به همین دلیل ادعا می کند که درآمد خوبی دارد.

آن روز وقتی به سرخس بازگشتم در وجودم غوغایی برپا بود به طوری که از این موضوع بسیار زجر می کشیدم به ناچار ماجرای قاچاق فروشی دامادم را برای همسرم بازگو کردم اما جز ناراحتی و عذاب وجدان کاری از دستمان ساخته نبود. دیگر اشتیاقی برای دیدار مهیار نداشتیم و مهر و عاطفه ما نسبت به او کمتر شده بود اگرچه چند بار همسرم به او تذکر داد که دست از این کارها بردارد ولی گوش مهیار بدهکار این حرف ها نبود.

روزها به همین ترتیب می گذشت تا این که سال گذشته دخترم دوباره باردار شد و طبق نظر پزشک قرار بود خرداد ماه امسال نوزادش را به دنیا بیاورد من که آشوبی در دلم برپا بود طاقت نیاوردم و برای کمک به دخترم به مشهد آمدم. خلاصه دخترم پسر زیبایی به دنیا آورد و من از او مراقبت می کردم پرستارش بودم و همه امور مربوط به خانه داری را برایش انجام می دادم ولی همچنان از این که دامادم خرده فروش موادمخدر است زجر می کشیدم این گونه بود که ۱۰ روز بعد نوه کوچکم را استحمام کردم و پس از مرتب کردن امور ضروری زندگی دخترم عازم سرخس شدم چرا که همسرم به تنهایی از عهده نگهداری دام ها برنمی آمد، ولی سه روز بعد خبر رسید که دخترم ۷ سال پس از ازدواج و زندگی با دامادم به خاطر افسردگی بعد از زایمان و با بلعیدن مقداری مواد مخدر خودکشی کرده است.

با شنیدن این خبر آسمان دور سرم چرخید و دیگر چیزی نفهمیدم. چند دقیقه بعد همسایگان با پاشیدن آب روی صورتم مرا به هوش آوردند و من بی درنگ به مشهد آمدم حالا هم از دامادم به خاطر نگهداری موادمخدر در منزل و مراقبت نکردن از دخترم شکایت دارم و…
شایان ذکر است با صدور دستوری از سوی سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد) شکایت این زن مورد بررسی های دقیق پلیسی قرار گرفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۱۱ نظرها

 1. خاک تو سرت کنن که بچه ۱۱ سالتو شوهر دادی
  ترسیدی شوهر گیرش نیاد واقعا که بی فرهنکید

  1. واقعا باید تاسف خورد ب حال همچین ننه بابایی
   بچه گوجه خیار ک نیس همین جوری بدین بره

 2. صبح مشهد خبرارو ک میخونم واقعا گریم میگیره آخع مگه ما چقد بد شدیم….!

 3. حیف بر تو و پدرش که هم دخترتونو نابود کردید و هم دوبچه کوچیک دیگه بدون پدر و مادر تحویل جامعه دادید. دفعه بعد نه سالگی بزار ازدواج کنند،،،

 4. با سلام
  افسردگی پس از زایمان امری شایع است و خیلی ها به خاطر این افسردگی دست به خودکشی میزنند.

 5. صدف این اختلاف سلیقه هستش بعضی اعتقادشون این هستش دختر زودبره خونه بخت

 6. بر سرتون که فقط شوهر دادن بچه بلد هستین به نظر من از خودتون شکایت کنین

 7. متهم ردیف اول خودت بعد شوهرت بعد ننه بابای پسره…………… بعد پسره تو که زندگیه چهار نفرو نابود کردی اون دو بچه پسره دختره که رف اون دنیا

 8. از کجا معلوم خودکشی کرده شاید شوهرش داده بخوره که گیر مامورها نیفته وبتونه انتقالشون بده و دختر بیچاره مرده
  دخترک مظلوم وبیچاره چی کشیده

 9. تو مادر مقصر اصلی هستی الان تازه فهمیدی ک چی دنیا برات تیره وتار شده
  اون موقع ک داشتی باباش راضی میکردی باید فکرشم میکردی
  قاتل اصلی تو مادر هستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن