زندگی
موضوعات داغ

مردان بدون ترس از زنان کرونایی خود پرستاری می کنند، زنان می ترسند!

کرونا یک ویروس کاملا هوشمند است و مبتلایان به خود را به چالش می کشاند. یکی از این چالش ها نگهداری از بیماران است. مراقبت از بیماران بیشتر بر عهده پرستاران است. در این میان یکی از پروتکل های وزارت بهداشت ایران و سراسر جهان، مراقبت از بیماران کرونایی در خانه است. اما مراقبت از بیماران کرونا که در خانه قرنطینه شده اند، چگونه است؟

به گزارش صبح مشهد به نقل از رکنا، کولیوند یکی از اعضای کادر درمانی بیمارستانی گفت: فرقی نمی کند که چه کسی از بیماران مبتلا به کرونا نگهداری کند اما اگر خانواده از بیماران مراقبت کنند از لحاظ روحی بسیار موثرتر است. مادرانی که از فرزندان مبتلا به کرونای خود مراقبت کرده اند با مشکل روبرو نشده اند. کافی است دستورالعمل های بهداشت فردی و مراقبت از بیماران کرونا رعایت شود. این دستورالعمل ها حین تشخیص و ترخیص از بیمارستان به بیماران و اطرافیان او آموزش داده می شود.

وی افزود: با ارتقا آگاهی ها و کمتر شدن شدت بیماری، ترس مردم از کرونا کمتر شده است . در اسفندماه وحشتی در جامعه ایجاد شده بود که خانواده ها برای نگهداری از بیماران کرونایی ترس داشتند.

کولیوند در پاسخ به این سوال که آیا مردان بیشتر از زنان نگهداری کردند یا بالعکس؟ گفت: آقایانی داشتیم که حمایت کردند و بعد از ترخیص نیز نگران همسران خود بودند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مردی بوده که برای نگهداری از همسر خود هراس داشته باشد؟ تاکید کرد: آقا نه ولی خانم هایی بودند که برای مراقبت از همسرانشان خیلی ترسیدند.مردان پرستاران نترس تر و مهربانتری برای همسران کرونا گرفته خود بودند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن