اخبار مهم
موضوعات داغ

قتل در مشهد به خاطر باطری تلفن همراه! / تازه داماد جنایت کرد!

کد خبر : 28017

تازه داماد ۲۰ ساله ای که به دنبال وقوع نزاع دسته جمعی، دستش به خون آلوده شده بود، در بازسازی صحنه جنایت، زوایای پنهان این ماجرای وحشتناک را در حضور قاضی ویژه قتل عمد فاش کرد.
صبح مشهد– تازه دامادی که به اتهام قتل نوجوان ۱۶ ساله افغانستانی به چنگ قانون افتاده بود به همراه دیگر عاملان یک نزاع دسته جمعی منجر به قتل عمد، به انتهای خیابان حر ۱۹ واقع در شهرک شهید باهنر مشهد هدایت شد تا جزئیات این نزاع مرگبار را در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد تشریح کند.
خراسان نوشت: در آغاز بازسازی صحنه قتل که سرهنگ بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت، ابتدا کارآگاه وحید حمیدفر (افسر پرونده) به بیان خلاصه ای از محتویات این پرونده جنایی پرداخت و گفت: به دنبال مرگ نوجوانی به نام «محمد- ح» که هدف ضربات چاقو در یک نزاع دسته جمعی قرار گرفته بود، تلاش کارآگاهان اداره جنایی با صدور دستورات ویژه قضایی از سوی قاضی احمدی نژاد، برای شناسایی عاملان این نزاع مرگبار ادامه یافت و تعدادی از عوامل نزاع دستگیر شدند اما متهم ردیف اول که «سعید- ح» نام دارد به همراه یکی دیگر از شرکت کنندگان در نزاع منجر به قتل متواری بود که آن ها نیز حدود ۲۴ ساعت بعد با راهنمایی های مقام قضایی و همچنین تنگ شدن حلقه محاصره پلیس، خود را تسلیم قانون کردند.
گزارش خراسان حاکی است، در ادامه بازسازی صحنه قتل، سعید تازه داماد ۲۰ ساله با دستور قاضی علی اکبر احمدی نژاد، مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد و پس از تفهیم اتهام از سوی مقام قضایی و با معرفی کامل خود گفت: به تازگی با دختری از اهالی محل و به طور غیررسمی صیغه محرمیت خوانده بودیم و قرار بود روز شنبه (روز بعد از وقوع قتل) برای ثبت محضری این ازدواج اقدام کنیم اما زمانی که در یکی از مراکز مذهبی بودیم، باتری گوشی تلفن همراه برادر عروس گم شد و او به دو تن از بستگانش مظنون بود که احتمالا آن ها باتری گوشی او را برداشته اند! تا این که صبح روز جمعه زمانی که من در منزل نامزدم بودم ناگهان در بیرون از حیاط سروصدا شد و افرادی محکم به در منزل پدرزنم می کوبیدند! در این هنگام مهدی برادرزنم نزد آن ها رفت! ولی این مشاجره طولی نکشید!
من هم قصد داشتم به داخل کوچه بروم تا ببینم چه خبر است! اما مادرزنم مانع شد و مرا به درون اتاق کشید! من در واقع از اختلافات برادرزنم و دیگر بستگانش اطلاعی نداشتم به همین دلیل هم موضوع را جدی نگرفتم تا این که برادر زنم به داخل منزل بازگشت و مشغول نوشیدن چای شدیم. بعد از آن بود که من تصمیم گرفتم برای فروش گوشی تلفن همراهم به جمعه بازار بروم چون مبلغی پول برای ثبت رسمی ازدواج و همچنین خرید لباس کم داشتم به همین دلیل با پسرعمویم تماس گرفتم و از او خواستم که با من به جمعه بازار بیاید.
چند دقیقه بعد مهدی نیز با ما همراه شد و سه نفری به طرف جمعه بازار به راه افتادیم اما هنوز از حر ۱۹ خارج نشده بودیم که دوباره با یکی از همان افرادی که صبح درِ خانه را می کوبیدند روبه رو شدیم! او هم وقتی ما را دید با برادرش تماس گرفت و در یک زمان کوتاه برادر او به همراه محمد (جوان افغانستانی) از راه رسیدند و درگیری بین ما شروع شد. آن ها تبر و چاقو و قمه داشتند که من هم چاقو را از کمرم بیرون کشیدم و دست برادرزنم نیز یک چاقوی کوچک بود. هنگام درگیری ناگهان ضربه ای به قفسه سینه محمد زدم و از محل گریختم اما مهدی برادرزنم در محل ایستاد! بعد از این ماجرا هم وقتی دیدم هیچ راه فراری ندارم به توصیه مقام قضایی عمل کردم و تسلیم قانون شدم!

بنابراین گزارش، «مهدی» متهم دیگر این پرونده جنایی در اعترافات خود گفت: روزی که باتری گوشی تلفن من گم شد من با دو متهم دیگر پرونده که احتمال می دادم آن ها باتری را برداشته باشند تماس گرفتم که مشاجره ای بین ما رخ داد و بعد از آن محسن و برادرش به در منزل ما آمدند و با قمه و چاقو به در حیاط کوبیدند ولی وقتی من بیرون رفتم با دخالت دیگران این مشاجره پایان یافت با وجود این باز هم همان روز دوباره با هم برخورد کردیم و این حادثه تلخ رخ داد که در این میان من در محل نزاع ایستادم و با اورژانس تماس گرفتم چرا که محمد و دو تن دیگر از طرف های مقابل مجروح شده بودند!
گزارش خراسان حاکی است، در پی اعترافات صریح متهمان دیگر، قاضی احمدی نژاد دستور پایان بازسازی صحنه قتل را صادر کرد و بدین ترتیب پنج متهم این پرونده جنایی با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند تا دیگر مراحل دادرسی طی شود.

سابقه خبر

به گزارش خراسان، ساعت ۶ بعدازظهر جمعه ۱۸ بهمن گذشته نزاع وحشتناکی میان چند جوان در بولوار حر مشهد رخ داد. به دنبال این نزاع خونین که ادعا می‌شد به دلیل گم شدن باتری یک دستگاه گوشی تلفن همراه به وقوع پیوسته است، سه نفر با ضربات مهلک قمه وچاقو مجروح شدند، اما در این میان ضربه‌ای که بر پیکر نوجوان ۱۶ ساله تبعه خارجی اصابت کرده بود، او را خون آلود نقش بر زمین کرد. در همین هنگام یکی از شرکت کنندگان در این نزاع دسته جمعی در خیابان حر ۱۹ (محل نزاع) با اورژانس تماس گرفت. دقایقی بعد پیکر نیمه جان «محمد- ح» به بیمارستان امام زمان (عج) انتقال یافت. اما تلاش کادر درمانی برای نجات وی بی فایده بود و این نوجوان ۱۶ ساله بر اثر عوارض ناشی از اصابت چاقو جان سپرد. گزارش ها حاکی است، در پی وقوع این حادثه هولناک، گروه زبده‌ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی با دستورات قاضی ویژه قتل عمد، وارد عمل شدند و با راهنمایی‌های مقام قضایی به تحقیق میدانی پرداختند.
بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد که جوان ۲۰ ساله‌ای به نام سعید قصد ازدواج با دختر ۱۸ ساله‌ای را داشت به همین دلیل مراسم جاری شدن صیغه عقد برگزار شد، اما در این میان ادعای دزدیده شدن باتری گوشی تلفن همراه یکی از بستگان عروس، به مشاجره و نزاع کشید تا جایی که چند ساعت بعد از مراسم خطبه خوانی (عقد غیررسمی) درگیری چند جوان در خیابان حر ۱۹ به چاقوکشی انجامید. در این درگیری وحشتناک، نوجوان ۱۶ ساله به قتل رسید و دو نفر دیگر نیز مجروح شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 8 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن