اخبار مهم
موضوعات داغ

تسلیم خواسته شیطانی عشق بهروز شدم / وقتی شوهرم مجید خواب بود او را به خانه راه دادم !

کد خبر : 27301

مژده یک سال قبل از ازدواج با مجید، با ” بهروز ” آشنا شده بود و با وجود اصرارهای او والدینش گفتند باید با مجید ازدواج کند چون پدربزرگ این طور خواسته و آن ها به نام هم هستند و در نهایت همان اتفاقی افتاد که بزرگ ترها می خواستند اما بهروز دست از سر مژده بر نداشت و به خاطر عکس هایی که از او داشت، مجبورش کرد تا به این رابطه ادامه دهد.

به گزارش صبح مشهد، از سوی دیگر مجید هم تلاشی برای جلب محبت مژده نمی کرد و با کوچک ترین بهانه ای او را به باد کتک می گرفت و وسایل خانه را می شکست و وقتی آرام می شد توقع داشت مژده همه چیز را فراموش کند.

مژده بارها از خانواده اش خواست اجازه بدهند طلاق بگیرد، مجید حاضر نبود طلاقش بدهد و می گفت من هم تو را دوست ندارم اما طلاقت نمی دهم تا زجر بکشی!

دختر ۱۸ سال بیشتر نداشت و وقتی همه درها را به روی خود بسته دید تسلیم خواسته شیطانی عشق سابقش شد و یک شب که همسرش خواب بود در خانه را باز گذاشت تا عشق سابقش بتواند برای کشتن مجید وارد خانه شود.

مجید به قتل رسید و جنازه اش در کنار جاده ای بیرون از شهر رها شد و قاتلان که گمان می کردند راز جنایت شان برای همیشه پنهان می ماند با خیال راحت به خانه بازگشتند تا پس از آن که آب ها از آسیاب افتاد با هم ازدواج کنند…

در اتاق بازجویی مدام اشک می ریخت و به زور حرف می زد .

گفت و گوی افسر پرونده که با مژده تمام شد، ناگهان در اتاق باز شد و زن و مردی با پوششی روستایی وارد شدند و به دنبال آن ها پیرمردی رنجور عصا زنان وارد شد. چشم های هر سه هراسان و گریان دور اتاق گشت . می خواستند دخترک را ببینند.با خودت فکر می کنی ای کاش زودتر نگرانش می شدند، ای کاش زودتر او و زندگی اش را می دیدند …

تحلیل کارشناس خانواده

بزرگ ترین اشتباه در مواجهه با اختلافات زناشویی ساختن تصویر رویایی از زندگی دیگران است.ما ویترینی گزینشی و زیبا از زندگی دیگران می بینیم و به جای آن که زمان مان را صرف اصلاح زندگی خود کنیم به حسرت می گذرانیم.

اشتباه دیگر خیال بافی درباره شخصی است که موفق به ازدواج با او نشده ایم .برخی افراد در رویارویی با مشکلات زناشویی تصویری اسطوره ای و خیالی از عشق گذشته شان می سازند و مدام لحظه هایشان با فکر این که اگر به جای همسرم در کنار او بودم خوشبخت می شدم سپری می شود و همین موضوع باعث می شود قدم مثبتی برای حل مشکلات زناشویی خود برندارند و هر روز بیش از روز قبل از زندگی خود خسته و دلزده شوند.

آداب و سنن مانند جامه و پوششی هستند که تنها بر قامت دوره و زمانه خود مناسب و زیبا هستند و به گفته امام علی(ع) نباید آن را به فرزندان مان که در روزگاری غیر از روزگار مازندگی می کنند تحمیل کرد.شاید زمانی بزرگان برای محافظت از قوم و قبیله خود دست به اقداماتی چون ازدواج های طایفه ای یا اعمالی مانند به نام کردن نوزادان برای یکدیگر می زدند اما در زمانه فعلی این اقدامات با تغییر شرایط روحی و فکری برای اجتماع امروز و نسل جدید جواب گو و مناسب نیست و بیشتر آسیب زننده است تا این که محافظت کننده باشد.

متاسفانه در جامعه امروز، ما با دو نوع از والدین روبه رو هستیم؛ والدینی که حامی بی چون و چرای اشتباهات فرزند هستند و والدین سنتی که فرزند را در سخت¬ترین شرایط به حال خود رها می کنند. والدین گروه اول به بهانه علاقه به فرزندشان در هر شرایطی، از تصمیمات غلط فرزند حمایت و به جای تشویق وی به حل مشکلات زناشویی خود، از تصمیم شتاب زده او برای طلاق استقبال می کنند و به راحتی اجازه می دهند یک زندگی از هم بپاشد.در مقابل با والدینی مانند والدین مژده روبه رو هستیم که ضمن اجبار فرزند به ازدواجی اشتباه به جای حل مشکلات زناشویی او را به حال خود رها می کنند تا در نهایت، در اوج بی پناهی و سردرگمی دست به اقدامی اشتباه و زیان بار بزند.

منبع: رکنا

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا
بستن